Останнє оновлення: 21:09 вівторок, 13 квітня
Однако... ©
Ви знаходитесь: IT / Україна / Чому в Україні тарифи на роумінг вищі, ніж у Європі?
Чому в Україні тарифи на роумінг вищі, ніж у Європі?

Чому в Україні тарифи на роумінг вищі, ніж у Європі?

Антимонопольний комітет України (АМКУ) має намір рекомендувати мобільним операторам привести вартість послуг міжнародного роумінгу до економічно обгрунтованого рівня.

Про це йшла мова сьогодні в ході круглого столу в АМКУ.

На засіданні наголошувалося, що в Європі тарифи на роумінг нижчі, ніж в Україні.

«Чому українці повинні платити більше, ніж, скажімо, французи, за послуги міжнародного роумінгу?» – відзначив виконуючий обов`язку голови АМКУ Юрій Кравченко.

Після засідання він повідомив, що найближчим часом АМКУ має намір надати свої рекомендації мобільним операторам щодо приведення вартості цієї послуги до економічно обгрунтованого рівня, і розраховує, що до нового року ці рекомендації будуть виконані.

Інакше, за словами Ю.Кравченка, АМКУ має намір реагувати відповідно до конкурентного законодавства, зокрема, застосовувати штрафи.

У свою чергу, представники компаній – мобільних операторів відзначили на засіданні, що вищі тарифи залежать від ряду чинників, зокрема, пов`язані з тим, що мобільні оператори Європи встановлюють для українських операторів вищі ставки. Вони вважають, що їх ставки на роумінг не є завищеними.

За даними АМКУ, максимальний роздрібний тариф на вихідні дзвінки в межах ЄС з 1 липня т.г. складає 0,39 євро, за вихідні – 0,15 євро.

При цьому тариф на послуги міжнародного виклику в країнах Європи за здійснення дзвінків до України, встановлений ЗАТ «Київстар Дж.Эс.Эм.», складає 10 грн., «МТС Україна» – 13,33 грн. (не на номери МТС), ТОВ «Астеліт» – 11,05 грн., ЗАТ «Українські радіосистеми» – 25,8 грн., ВАТ «Укртелеком» – 12,5 грн., ТОВ «Голден телеком» – 34,16 грн.

Разом з тим, вартість роумінгу в країнах Європи за вхідні дзвінки, встановлена «Київстар», складає 10 грн., «МТС Україна» – 10 грн., «Астеліт», – 11,05 грн., «Українські радіосистеми» – 17,5 грн., «Укртелеком» – 6,7 грн., «Голден телеком» – 10,77 грн.

Таким чином, вартість послуг роумінгу, які надають українських операторів, у декілька разів перевищує максимальні тарифи ЄС, повідомляють в АМКУ.

Антимонопольний комітет України вважає, що вартість послуг роумінгу, які надають операторів мобільного зв`язку, є завищеною. У липні АМК почав розслідування обгрунтованості вартості послуги роумінгу, яку надають українські оператори.

Коментарі (1)

ТАО | 2010-09-29 20:21

Да уж, тарифы - просто беспредельные...
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Молдову на Євробаченні представить співачка українського походження — Natalia Gordienko

SVOBODA.FM