Останнє оновлення: 16:45 п'ятниця, 20 липня
дива техніки / Імідж*
Ви знаходитесь: IT / Регіон / Кондиціонер в автомобілі економніше за відкриті вікна?
Кондиціонер в автомобілі економніше за відкриті вікна?

Кондиціонер в автомобілі економніше за відкриті вікна?

Літо-2017 видалося неспектотним і поблажливим. А пам'ятаєте +35 в тіні, +50 на сонці?

За попередні роки Сіверський краї встановив спекотні рекорди: у Щорському районі температура сягнула рекордних +42 градуси в тіні, а вода в Десні падала до такого ж рекордного мінімуму за усю історію спостережень.

Страшно подумати про залишений на сонці автомобіль темного кольору. Всередині за таких умов буде міні-пічка. В якій можна "випікати" щось їстівне й не дуже.

Ситуацію у такому випадку рятують автомобільні кондиціонери. Причому, за певних обставин використовувати їх набагато вигідніше і/або практичніше, ніж просто тримати вікни автомобіля під час руху відчиненими, провітрюючи салон.

Отже, давайте розбиратися, чи справді це так і чи краще кондиціонер за відкрите вікно з точки зору комфорту, заощадження коштів і вашого здоров'я.

Практически каждый человек может устанавливать автомобильные кондиционеры самостоятельно. Но при этом нужно будет обратиться за помощью к специалистам по системам кондиционирования в вопросе заправки фреоном. Если транспорт грузовой, можно даже приспособить обычный домашний кондиционер, и это обойдётся в несколько раз дешевле. Такой кондиционер, кроме прочего не будет зависеть от мотора. Зато будет экономить топливо, - каже водій зі стажем Максим.

Компресор звичайного автомобільного кондиціонера приводиться в дію двигуном. Прицьому розтрата пального на кожну сотню кілометрів збільшується на 1-2 літри.

Але... Чи знали ви, що при відкритих вікнах аеродинаміка автомобіля порушується і це так збільшує розтрату пального?

Варто перевірити це на різних швидкостях. З відкритими вікнами і з ввімкненим кондиціонером.

Як правило, в момент увімкнення двигуна розхід палива різко зростає. Тому він буде максимальним у "міському режимі" під час багатократних зупинок у пробках чи на світлофорі.

На швидкостях до 40 кілометрів на годину із закритими вікнами і увімкненим кондиціонером розхід палива середнього авта зростає приблизно на 1 літр. В той час як відкриті вікна на розхід палива майже не вплинуть.

Проте... Чи знаєте ви, що відкриті вікна різко впливають на рівень шуму в салоні. А рівень шуму - на швидку втому водія? Рівень шуму не повинен перевищувати за кермом показник 80 дБ.

На наших дорогах із закритими вікнами рівень шуму зростає зі зростанням швидкості. На 100 км/год він зростає до 75 дБ і таким чином лишається в нормі. Але... достатньо відкрити вікна на цій швидкості, як ми одразу отримаємо 85 дБ. Додайте до цього шум зустрічних вантажівок +10 дБ. На дальніх відстанях така картинка стає зовсім непривабливою.

А що ж розтратою пального на високих швидкостях? Вплив кондиціонера на розтрату пального стає мінімально відчутним. В той час як розтрата пального через відкриті вікна може збільшитися (не повірите) до трьох (!) літрів на сотку! І це не кажучи про втомлюваність водія.

Отже, якщо ви любите швидкісні поїздки на дальні відстані, висновок очевидний - встановлення автомобільного кондиціонера. Якщо, звісно, дбайливо ставитеся до власного бюджету і здоров'я. Щоправда не забувайте доглядати за гігієною - обробляйте фільтри і шляхи проходження повітря антибактеріальними розчинами. Але це вже інша тема.

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Слухайте «Вечерю на Свободі» про… синагогу в молодіжному театрі

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор