Останнє оновлення: 14:11 понеділок, 23 квітня
Система спостереження
Ви знаходитесь: IT / Регіон / Про систему «Мережа Безпеки», або як за нами будуть слідкувати
Про систему «Мережа Безпеки», або як за нами будуть слідкувати

Про систему «Мережа Безпеки», або як за нами будуть слідкувати

Завдяки новітнім технологіям поліція вийде на сучасний європейський рівень роботи, адже одночасно будуть функціонувати як оглядові, так і «розумні камери».

Про це йдеться на презентації системи «Мережа Безпеки», що буде працювати на Чернігівщині.

Svoboda.FM проводить трансляцію заходу:

Понад 160 відеокамер можуть розпізнавати номери, давати чітку картинку.

Куліч вважає, що кошти витрачені ефективно. В перспективі хочуть встановити чотири сотні камер. А на думку Атрошенка, найбільш ефективною кількістю камер для Чернігова (з територією сім тис. га) була б тисяча.

Про необхідність запровадження в області системи відеоспостереження в Управлінні МВС Чернігівщини заговорили на початку 2015 року. Тоді керівництво Управління ініціювало розробку проекту, звернувшись за підтримкою до керівництва Чернігівської обласної державної адміністрації та Чернігівського міського голови.

Наприкінці 2016 року з'явилися відповідні програми у всіх районах. На реалізацію проекту з місцевих бюджетів вже спрямовано 6млн гривень, найближчим часом очікується виділення ще 3,5 млн гривень.

Як повідомляє сектор комунікації ГУНП в Чернігівській області, на Чернігівщині система відеонагляду «Мережа Безпеки» унікальна, бо камери зосереджені не лише в обласному центрі, а й по всій області, а керування ними здійснюється як із ситуаційного центру ГУНП, так і автономно в районах.

Доступ до системи «Мережа Безпеки» є виключно у відповідальних осіб. Більше того, система запам'ятовує навіть їхні кроки, тож нецільове використання програми зведено нанівець.

Передбачається, що до кінця року на Чернігівщині буде встановлено близько півтисячі камер, половина з яких вміють розпізнавати номерні знаки автомобілів та аналізувати зібрану інформацію. Вони інтегруватимуться з планшетами патрульних нарядів, які працюють в Чернігівській області. В перспективі розвитку - інтегрування з базами даних, якими володіє Національна поліція України.

«Мережа Безпеки» – це аналог інформаційних систем, які функціонують у розвинутих країнах. Запровадження проекту на Чернігівщині – це крок назустріч європейським стандартам.

На відміну від звичайних оглядових камер, «розумні» в будь-яку годину доби розпізнають автомобільні номерні знаки.

Паралельно система формує базу даних, яка тривалий час зберігає інформацію про ситуацію на дорогах області. З огляду на темпи розвитку технічного прогресу, дана система передбачає й низку додаткових можливостей: розпізнавання пожеж, облич, зон скупчення людей, порушення правил дорожнього руху, моделей та кольору автомобілів тощо.

Завдяки «розумним» камерам, які працювали у тестовому режимі, правоохоронцям вдалося розкрити низку злочинів. Зокрема, поліцейські знайшли водія, який скоїв ДТП та зник, а також розкрили декілька злочинів, пов'язаних із незаконним заволодінням авто, розкрито крадіжку відеокамер та виявлений автомобіль, що перебував у міжнародному розшуку.

Проект «Мережа Безпеки» профінансований коштом місцевих бюджетів, а всі роботи виконували працівники Управління інформаційної підтримки та координації поліції «102» спільно з українськими фахівцями.

Координування, управління та розвиток системи також здійснюється Головним управлінням Нацполіцп області, тобто аналітики ГУНП в Чернігівській області оцінюватимуть ситуацію, та у разі необхідності, в режимі он-лайн допомагатимуть колегам в області.

Партнерами у розробці проекту «Мережа Безпеки» виступають компанії «FF Group», «Українські новітні телекомунікації» та «Kobi distribution».

Коментарі (1)

Майор | 2017-06-16 14:26

Матриця має тебе!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Як тягнули фуру з річки після трагічної ДТП

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор