Останнє оновлення: 14:45 субота, 15 грудня
Туризм
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Тварини Менського зоопарку «проїдають» за добу близько 4 тисяч
Тварини Менського зоопарку «проїдають» за добу близько 4 тисяч

Тварини Менського зоопарку «проїдають» за добу близько 4 тисяч

Менський зоопарк є справжньою візитною карткою Мени. Щороку його відвудує чимало людей з різних куточків країни та навіть іноземці.

Про те, чим живе зоопарк сьогодні, його жителів, відвідувачів та інше виданню «Менщина» розповіла його директор Зінаїда Максименко.

– На сьогоднішній день у зоопарку проживає майже тисяча тварин, якщо точно – 965. Переважна більшість – це птахи 491, далі за кількістю ідуть ссавці – 218, риби – 100, плазуни та безхребетні – по 78. 30 видів тварин, що є у нас, занесені до Міжнародної Червоної книги. Ну а якщо трохи порівняти, то, наприклад, у 2000 році, коли я очолила зоопарк, тут всього налічувалося 320 голів.

– Які тварини найбільше приваблюють відвідувачів?

– Однозначно сказати важко, адже у кожного свої вподобання. Наприклад, діти найбільше полюбляють мавп. Дорослих в основному приваблюють тигри, леви. А от коли приїзжають до нас фермери, інколи навіть цілими делегаціями, то вони дуже полюбляють копитний відділ, де зебри, коні… У нас є спеціальний куточок, де відвідувачі залишають свої побажання, стосовно того, кого вони ще хотіли б тут бачити. Найчастіше просять слона та жирафу.

– Чи реально у нашому зоопарку утримувати слона?

– Місце для того, щоб розмістити слона чи жирафу у зоопарку є. Але щоб збудувати слоновник треба чимало коштів, до того таких тварин утримувати також не просто. Стосовно цього питання до нас уже приїздило керівництво області, дивились, обговорювали, однак поки нічого не вирішили.

– Скільки коштів потрібно, щоб прогодувати тварин?

– На харчування всіх тварин зоопарку в середньому необхідно близько 4 тисяч гривень на день. Найбільше коштів, скажемо так, “проїдає” лев африканський – близько 75-100 гривень на день. В основному це кістки, м’ясо, молоко, яйця, тощо. Також, час від часу, тваринам необхідні різноманітні вітаміни.

– Скільки працівників обслуговує зоопарк?

– На сьогоднішній день у нас працює 44 людини, якщо точніше, то по штату 43,5, оскільки одна особа працює на пів ставки.

– Яка відвідуваність зоопарку?

– У порівнянні з минулими роками відвідуваність потроху зростає, оскільки зараз ми все більше проводимо всіляких заходів – виставок, екскурсій, працюємо з дітьми, тощо. У цьому році зоопарк відвідали близько 41 тисячі гостей, з різних куточків країни. Час від часу трапляються навіть іноземці. Серед тих, що я пригадую, були американці, латвійці, французи, поляки, доволі багато білорусів та росіян. Найкраща відвідуваність звісно весною та літом, далі – стає меншою. Наприклад, цього року лише у травні за продаж квитків ми виручили до 200 тисяч гривень.

* * *

Нагадаємо, що з 1 листопада, тобто у зимовий період, зоопарк працює щоденно з 9 до 16 години, влітку – з 8 до 18. Вартість квитка зараз складає 35 гривень – дорослий, 20 – дитячий (з 5 до 14 років). Дітям до 5 років вхід безкоштовний. Також, пільгова ціна (15 гривень) діє для учасників АТО.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Зачем Путину «аусвайс» от Штази?

За інф. «Радіо Свобода»

RedTram
Загрузка...
Північний вектор