Останнє оновлення: 17:36 середа, 19 грудня
Медицина і гроші
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Лікарні Чернігівщини будуть звітувати за благодійні внески
Лікарні Чернігівщини будуть звітувати за благодійні внески

Лікарні Чернігівщини будуть звітувати за благодійні внески

За сприянням громадських активістів 6 із 9 лікувальних закладів Чернігова звітують про благодійні надходження та куди саме вони витрачаються.

Також п’ять лікарень, які є підзвітні міській раді, уклали договори із благодійними фондами, через які і надходять гроші до лікарень.

А саме: міські лікарні №1, №2, №3, міський пологовий будинок та міська стоматологічна поліклініка. У міській лікарні №4 працює лікарняна каса.

Це було ініційовано з метою створення прозорих механізмів звітування з боку закладів охорони здоров’я а зібрані та використані благодійні внески.

Тепер механізм звітування пошириться й на область.

За ініціативою активістів Інституту аналітики та адвокації, від 31 січня 2017 року начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА (П. Гармаш) підписав Наказ про співробітництво лікувально-профілактичних закладів та благодійних організацій.

В свою чергу Наказом пропонується заключити типовий договір про співробітництво із благодійними організаціями, що діють на території лікувально-профілактичних закладів Чернігівської області. Угоди містять пункти про порядок звітування за отримані доходи та витрати як благодійного фонду, так і медичного закладу.

Також згідно договору усі медичні заклади обласного підпорядкування зобов’язуються публічно оприлюднювати звіти про надходження та витрачання благодійних внесків на стендах та офіційних веб-сайтах за наявності.

І звичайно ж, на стенах лікувальних закладах мають бути розміщені інформаційні матеріали про права та обов’язки пацієнтів, можливість виключно добровільного пожертвування грошових коштів та матеріальних цінностей благодійним організаціям, медичному закладу.

Це є важливим кроком для побудови якісної та підзвітної людям медицини.

Також це необхідно, аби мешканці Чернігівщини бачили, як витрачають їхні благодійні пожертви.

Зі свого боку, ми маємо надію, що система збору та витрачання благодійних внесків стане більш зрозумілою, що в результаті збільшить довіру пацієнтів до медицини в цілому.

Довідка
Програму «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги» реалізує громадська організація «Інституту аналітики та адвокації» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Тетяна РОМАНОВА

Коментарі (2)

Правдоруб("Глибокий рів") | 2017-02-09 07:00

Усе це "вірно", тільки й далій йдіть,
Наступним кроком - плани встановіть!
Зайшов на територію - плати,
Тоді й подумаєш, чи далій ще іти?

не_вратч | 2017-02-07 20:02

де ви знайдете "створення прозорих механізмів"? в тому , що благодійний фонд купляє все без ПроЗорро? і в своїх? не меліть дурницї, як кажеться...а проконтролюйте ціну за одиницю куплену через благодійний фонд за наші з вами благодійні внески та такуж саму одиницю куплену через прозорро.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Подарунки «від Миколая» доїхали до роти «Чернігів» у Маріуполі

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор