Останнє оновлення: 16:16 неділя, 27 травня
Суспільство
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Міськрада готується заборонити побори з батьків у школах і садках
Міськрада готується заборонити побори з батьків у школах і садках

Міськрада готується заборонити побори з батьків у школах і садках

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко вимагає заборонити збір батьківських коштів на ремонти у школах і садках.

Про це повідомляє прес-служба Чернігівської міської ради та сторінка Владислава Атрошенка в соцмережі Facebook.

Дехто називає таку дію популістською, а хтось намагається вирішити філософське питання: чи можна одним лишень паперовим розпорядженням заборонити якесь об’єктивне явище?

Йдеться про те, щоб категорично заборонити з 1 вересня збирати в освітніх закладах Чернігова батьківські гроші на ремонти чи інші видатки, пов'язані з утриманням будівель, класів, груп тощо (крім харчування та позаурочних заходів). Таке розпорядження доручив підготувати Чернігівський міський голова.

Про це йшлося сьогодні в міській раді під час традиційної щопонеділкової наради з керівниками структурних підрозділів.

Владислав Атрошенко пояснив свою позицію тим, що в цьому питанні давно вже пора навести лад. Кошти збираються батьківськими комітетами і нібито за їх ініціативою, але насправді більшість батьків переконані, що вони потім можуть нераціонально витрачатися або й розкрадатися. Окрім того, діти переходять до інших класів чи шкіл – і ні нових вікон, ні дошок, ні парт, придбаних за кошти їх батьків, забрати з собою не можуть.

Заборона має бути жорсткою, тому що інакше, як показує практика, ні суми, ні частота збирання коштів з батьків не зменшуються. Міський голова зауважив, що всілякі «напівміри» - якщо, наприклад, обмежити суму, дозволену школі для збирання з батьків 100 гривнями на рік, - є, на його думку, гіршими. Проблеми вони не вирішать.

Одночасно вінпоставив перед управлінням освіти завдання скоротити термін, за який навчальні заклади можуть придбати те, що їм потрібно, бюджетним коштом.

Владислав Атрошенко повідомив, що вже говорив про це з директорами шкіл. І є домовленість з ними про перехід на нову систему, коли з батьків кошти на ремонти збиратися не будуть. Натомість їх фінансуватиме місто.

Окремо з ними погоджено, що зміни не стосуються тих випадків, коли діти йдуть до театру і платять за квитки, або їдуть на екскурсію чи влаштовують пікнік на природі. Тобто на те, що організовується в позаурочний час і тільки для бажаючих, батьківські кошти збиратися можуть.

Коментарі (1)

Дід | 2017-01-31 08:46

Це ще, що? В садочку куди ходила моя внучка завідуюча збирала гроші на гімновозку. Забилась каналізація, то щоб продавити.
  А, як бути з поборами, що збираються на подарунки до 8 березня, Дня вчителя, на випускний? І коли в роки мого навчання в школі, вчителям дарували три квіточки з паперу, пластмаси (пам'ятаєте були такі рози, тюльпани?), то зараз замовляють дорогі сервізи, ювелірні вироби, побутову техніку. Оце головний бич.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  «Вечеря на Свободі» про досі невідомого видатного земляка Михайла Зінченка

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор