Останнє оновлення: 17:58 середа, 5 серпня
Земля
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / За землю заплатиш і без договору оренди
За землю заплатиш і без договору оренди

За землю заплатиш і без договору оренди

Органи прокуратури області виявляють факти безоплатного використання земель суб’єктами господарювання.

Окремі землекористувачі, що мають на ділянці нерухомість на праві власності, тривалий часто просто ухиляються від укладання договорів оренди землі, і, як наслідок, не сплачують орендну плату до бюджету.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.

З метою стягнення до місцевого бюджету коштів у вигляді недоотриманої орендної плати (упущеної вигоди) прокурори звертаються з позовами до суду, відстоюючи свою позицію не лише в місцевих судах, а й судах апеляційної інстанції.

Так, розглянувши позов прокурора про відшкодування одним із землекористувачів міста Прилуки збитків, заподіяних місцевому бюджету через не укладення договору оренди земельної ділянки площею біля 12 га, місцевий районний суд підтримав хибну позицію відповідача щодо необхідності стягнення збитків лише за користування земельною ділянкою площею 1,5 га, на якій безпосередньо знаходяться об’єкти нерухомості.

Водночас, судом не враховано, що рішенням органу місцевого самоврядування ще у 2012 році відповідно до положень Земельного кодексу України та власноруч написаної суб’єктом господарювання заяви передано у користування останньому не лише земельну ділянку під об’єктами нерухомості, що становить близько 1,5 га, а й необхідну для їх обслуговування територію, що загалом складає майже 12 га.

У зв’язку з відсутністю укладеного договору оренди, місцевий бюджет лише за два останні роки втратив близько 100 тисяч гривень.

За таких обставин прокуратурою області на вказане рішення суду першої інстанції внесено апеляційну скаргу.

Апеляційний суд Чернігівської області з доводами прокурора погодився та, 19.07.2016 скасувавши незаконне рішення місцевого суду, задовольнив позов у повному обсязі.

Отож, завдяки принциповості прокурора, яким обґрунтовано свою позицію в суді апеляційної інстанції, місцевий бюджет поповниться на 100 тисяч гривень.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Секрет щастя або Квіти чотирьох поколінь

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор