Останнє оновлення: 14:37 субота, 25 травня
Освіта
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Vivat Academia, Vivant professores! Технологічному університету – 50!
Vivat Academia, Vivant professores! Технологічному університету – 50!

Vivat Academia, Vivant professores! Технологічному університету – 50!

Бути викладачем чи студентом Чернігівського державного технологічного університету – не лише престижно, а й почесно!

В цьому переконалися гості свята з нагоди 50-річчя цього навчального закладу, яке пройшло в його стінах 19 листопада.

Колектив, ветеранів і випускників ЧДТУ особисто привітали та вручили нагороди найкращим науковцям і працівникам голова ОДА Володимир Хоменко, мер Олександр Соколов, представники профільної комісії Верховної Ради, заступник Міністра освіти і науки.

На святкування завітали також ректори інших вузів України.

Напередодні відремонтований та урочисто вбраний повітряними кульками «ювіляр» зустрічав гостей свята музикою та посмішками. У фойє на другому поверсі грали музиканти симфонічного оркестру, а привітні пари студентів у національному вбранні підказували ветеранам, куди рухатися, відповідали на запитання.

Кожен факультет та кафедри намагалися якнайкраще представити своїх керівників, наукові праці та розробки. Багато хто підготував відповідні стенди з фотографіями, можна було переглянути розкладки з солідними виданнями, підручниками та методичними матеріалами, а також побачити в дії деякі прибори та прилади.

Урочиста частина почалася з виступу ректора ЧДТУ Сергія Шкарлета – до речі, наймолодшого ректора в Україні (професору і доктору економічних наук всього 37). Сергій Миколайович коротенько розповів про основні віхи з історії цього навчального закладу, найвизначніших науковців, згадав про випускників, якими по праву пишається Чернігівський технологічний.

Зокрема, прозвучала інформація про те, що перший навчальний рік у стінах вузу (інститут розмістився в історичній пам’ятці – колишньому будинку губернатора і нинішньому історичному музеї) розпочався 1 вересня 1960 р. На перший курс вступили 175 студентів. Кількість викладачів не перевищувала 20 осіб. Деканом був призначений Євген Калита. З 1 вересня 1965 р. він був реорганізований у Чернігівський філіал Київського політеху з трьома факультетами: механічним, технологічним і загальнотехнічним.

На цей день в ЧДТУ готують фахівців на чотирьох факультетах: економічному, менеджменту і підприємництва, механіко-технологічному, електронних систем і технологій. Тут навчаються понад 4 тис. студентів. Університет проводить підготовку з 11 напрямків базової вищої освіти (бакалаврів), з 15 спеціальностей рівня спеціаліст та 10 спеціальностей рівня магістр. Тут працюють 21 кафедра, а навчають студентів 226 наукових працівників (в тому числі – 37 докторів наук, професорів та 144 кандидатів наук, доцентів).

- Сьогодні ми працюємо над створенням нового іміджу університету, - ділиться планами на майбутнє Сергій Шкарлет. – На моє глибоке переконання, вуз повинен йти до студента, достукатися до кожного, навчити. Провели моніторинг усіх кафедр, всіх структурних підрозділів, збираємо пропозиції, аби створити довгострокову стратегію розвитку в кількох напрямках – освітньому, науковому, суспільному. Вже співпрацюємо з НАН, плануємо відкривати нові перспективні спеціальності. У нас є все для того, аби стати на вищий щабель. До речі, всі провідні університети світу знаходяться не в столиці!

Коментарі (1)

Микола | 2010-11-26 00:23

Слава рідному університету!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Про Чернігів під німецькою окупацією у «Вечері на Свободі» з Дмитром Сілічем

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор