Останнє оновлення: 21:09 вівторок, 13 квітня
Екологія / Контроль
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Діяльність Держекоінспекції в Чернігівській області у червні 2010 року
Діяльність Держекоінспекції в Чернігівській області у червні 2010 року

Діяльність Держекоінспекції в Чернігівській області у червні 2010 року

У червні інспекторський склад Державної екологічної інспекції у Чернігівській області провів 221 перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства на 104 об’єктах, з них комплексно – 48.

Про це «Високому Валу» повідомила Тетяна Петрівна Войтенко, головний спеціаліст у зв’язках з громадськістю та ЗМІ Держекоінспекції в Чернігівській області.

За результатами перевірок складено 232 протоколи про адміністративні правопорушення, в т.ч. 7 – передано для розгляду у судові органи. До адміністративної відповідальності притягнуто 225 осіб.

Загальна сума накладених штрафів склала 22,508 тис.грн., стягнуто 29,937 тис.грн., відсоток стягнення складає 133%, у тому числі при проведенні перевірок:

  • - у сфері поводження з відходами складено 39 протоколів, до адміністративної відповідальності притягнуто 39 осіб. Накладено штрафів на суму 6,171 тис.грн., стягнуто 10,438 тис.грн., відсоток стягнення складає 169%;
  • - у сфері державного контролю по рослинному світу складено 37 протоколів, до адміністративної відповідальності притягнуто 37 осіб. Накладено штрафів на суму 4,318 тис.грн., стягнуто 3,111 тис.грн., відсоток стягнення складає 72%;
  • - у сфері державного контролю за поверхневими водними ресурсами складено 23 протоколи, до адміністративної відповідальності притягнуто 23 особи. Накладено штрафів на суму 3,672 тис.грн., стягнуто 2,006 тис.грн., відсоток стягнення складає 55%.

Всього, за результатами інспекційної діяльності у червні, пред’явлено 22 претензії та позовів за екологічні збитки на загальну суму 4851,215 тис.грн.

Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 4836,215 тис.грн.

За порушення природоохоронного законодавства Держекоінспекцією в Чернігівській області у червні призупинено виробничу діяльність 4-х об’єктів. Підприємствами та організаціями порушувався Закон України “Про охорону атмосферного повітря”, Водний Кодекс України та вимоги “Санітарних правил в лісах України”.

Державна екологічна інспекція в Чернігівській області провела позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства при проведенні порубки дерев на території Липоворізької сільської ради Ніжинського району.

В результаті обстеження зелених насаджень (тополь), що розташовані на землях запасу Липоворізької сільської ради Ніжинського району між смугою автодороги Ніжин – м.Кошелівка – Дуболугівка та садовим товариством “Колосок” виявлено пні 14 дерев, з яких 13 тополь та один в’яз. Пні знесених дерев прикриті гіллям. З’ясовано, що знесення дерев проводилось за відсутності дозволу.

Даним фактом порушені вимоги ст. 10 Закону України “Про рослинний світ”, ст. 69 Лісового кодексу України.

Розмір шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, внаслідок незаконної порубки ростучих дерев, становить 125,823 тис.грн.

Держекоінспекцією в Чернігівській області проведено планову перевірку щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ “Бахмач – м’ясо” (м. Бахмач).

З’ясовано, що підприємством порушуються вимоги ст. 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”, ст. ст. 44 (п. 3), 44 (п. 9), 49, 70 (п. 6), 95 Водного Кодексу України та ст. 40 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”.

Підприємством здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціального уповноваженого органу виконавчої влади за період з 01.07.09р. по 31.03.10р. та очисні споруди ТОВ “Бахмач-м‘ясо” працюють неефективно, стічні води скидаються з перевищенням нормативів ГДС, що призводить до негативного впливу на гідрохімічний стан поверхневого водного об’єкту (р. Борзенка).

Виходячи з цього, Головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області винесено Рішення про тимчасову заборону діяльності джерел викидів (3 котли марки Е 1/9, компресорний цех, зварювальний пост) та Рішення про тимчасову заборону експлуатації очисних споруд ТОВ “Бахмач м’ясо”.

Рішення щодо відновлення діяльності джерел викидів та Рішення щодо відновлення експлуатації очисних споруд ТОВ “Бахмач м’ясо” можуть бути прийняті з письмового дозволу Головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області за умови безумовного усунення виявлених порушень.

В той же час, здійснено розрахунки розмірів збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря при викидах без дозволу, які становлять 159,606 тис.грн. та порушенням законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів внаслідок скиду недостатньо очищених стічних вод, які становлять 355,670 тис.грн.

Також, Державна екологічна інспекція в Чернігівській області, в ході планової перевірки водогосподарської діяльності КП “Ладан Житлосервіс” (смт Ладан, Прилуцький район) встановила, що з очисних споруд підприємства здійснюється самовільний скид стічних вод до річки Удай без дозволу на спецводокористування за період з 30.04.2009р. по 19.04.2010р.

За цей же період, підприємством самовільно, без наявності дозволу на спеціальне водокористування, забрано 367642,194 куб.м. питної води з артезіанської свердловини.

Даними фактами порушені вимоги ст. ст. 44, 49 Водного кодексу України.

Розрахунки розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів становлять:

  • - в результаті самовільного скиду стічних вод - 3127,597 тис.грн.,
  • - в результаті самовільного використання води - 1118,221 тис.грн.

Керуючись вимогами ст. ст. 5-7 Господарського процесуального кодексу України Державна екологічна інспекція в Чернігівській області звернулась до вищезгаданих підприємств з письмовими претензіями про відшкодування заподіяних збитків.

У разі відмови від добровільного відшкодування шкоди Державна екологічна інспекція в Чернігівській області звернеться з позовними заявами до Господарського суду Чернігівської області щодо примусового стягнення сум заподіяних збитків.

За поточний період в пунктах пропуску через державний кордон перевірено 12331 одиниці пересувних транспортних засобів та 2960 вагонів.

Здійснено екологічний контроль 127828 тон вантажів та радіологічний контроль 221374 тон вантажів.

У червні в пункті пропуску через державний кордон “Щорс З/С” здійснено затримку вантажу через відсутність листа роз’яснення або ліцензії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2009р. № 1406.

Працівниками постів екологічного контролю у червні винесено 91 постанову на суму 2788 грн., які стягнуті в повному обсязі. 

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Молдову на Євробаченні представить співачка українського походження — Natalia Gordienko

SVOBODA.FM