Останнє оновлення: 21:09 вівторок, 13 квітня
Екологія / Контроль
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Діяльність Держекоінспекції в Чернігівській області у лютому 2010 року
Діяльність Держекоінспекції в Чернігівській області у лютому 2010 року

Діяльність Держекоінспекції в Чернігівській області у лютому 2010 року

Упродовж лютого інспекторами Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено 227 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 135 об’єктах різних форм власності, з них комплексно – 36.

За результатами перевірок складено 139 протоколів про адміністративні правопорушення, в т.ч. 4 – передано для розгляду у судові органи. До адміністративної відповідальності притягнуто 137 осіб.

Про це «Високому Валу» повідомила Тетяна Войтенко, головний спеціаліст у зв’язках з громадськістю та ЗМІ Держекоінспекції в Чернігівській області.

Загальна сума накладених штрафів склала 22,338 тис.грн., стягнуто 18,819 тис.грн., відсоток стягнення складає 84%, у тому числі при проведенні перевірок:

  •  - у сфері поводження з відходами складено 42 протоколи, до адміністративної відповідальності притягнуто 42 особи. Накладено штрафів на суму 7,344 тис.грн., стягнуто 5,576 тис.грн., відсоток стягнення складає 76%;
  • - у сфері державного контролю по рослинному світу складено 40 протоколів, до адміністративної відповідальності притягнуто 40 осіб. Накладено штрафів на суму 3,162 тис.грн., стягнуто 1,989 тис.грн., відсоток стягнення складає 63%;
  • - у галузі надрокористування (в т.ч. підземні води) складено 21 протокол, до адміністративної відповідальності притягнуто 21 особу. Накладено штрафів на суму 4,437 тис.грн., стягнуто 2,601 тис.грн., відсоток стягнення складає 59%;
  • - по забрудненню атмосферного повітря складено 20 протоколів, до адміністративної відповідальності притягнуто 20 осіб. Накладено штрафів на суму 5,100 тис.грн., стягнуто 4,828 тис.грн., відсоток стягнення складає 95%.

Державна екологічна інспекція в Чернігівській області, в ході перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства філією “Менський сир” ПП КФ “Прометей” встановлено, що за період з 01.01.2009 року по 29.12.2009 року очисні споруди підприємства працювали неефективно. У іодний об’єкт струмок Бабка, що впадає в річку Мена з очисних споруд скидалися зворотні води з перевищенням нормативів гранично допустимого скиду забруднюючих речовин.

Даним фактом порушені вимоги ст. ст. 44 (п. 3), 44 (п. 9), 49, 70 (п. 6), 95 Водного кодексу України, ст. 40 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”.

Загальна сума збитків заподіяних державі порушенням законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів внаслідок скиду недостатньо очищених стічних вод становить 252,802 тис.грн.

Також Державна екологічна інспекція в Чернігівській області провела перевірку водогосподарської діяльності ВАТ “Завод “Ніжинсільмаш” та встановила, що підприємством в період з 01.10.2009 року по 31.12.2009 року в наслідок діяльності з виробництва і реалізації машин та обладнання для тваринництва та кормо виробництва, виробництва запасних частин до сільськогосподарської техніки здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря при відсутності відповідного дозволу.

Даним фактом порушені вимоги ст. ст. 10, 11 Закону України “Про атмосферне повітря”.

Розрахунок суми збитків, заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства становить 21,875 тис.грн.

Керуючись вимогами ст. ст. 5-7 Господарського процесуального кодексу України Державна екологічна інспекція в Чернігівській області звернулась до ВАТ “Завод “Ніжинсільмаш” та ПП КФ “Прометей” з письмовими претензіями про відшкодування збитків.

У разі відмови від добровільного відшкодування шкоди Державна екологічна інспекція в Чернігівській області звернеться з позовною заявою до Господарського суду Чернігівської області щодо примусового стягнення сум заподіяних збитків.

Всього, за результатами інспекційної діяльності у лютому, пред’явлено 20 претензій та позовів за екологічні збитки на загальну суму 1179,908 тис.грн.

Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 1164,283 тис.грн.

За порушення природоохоронного законодавства Держекоінспекцією в Чернігівській області у лютому призупинено виробничу діяльність 6-ти об’єктів:

1) Діяльність ДП “ЮМаК” ЗАТ “Корпорація “Інтерагросистема” (м. Мена), яка здійснювала забір води з артезіанської свердловини та скид стічних вод без дозволу на спеціальне водокористування (п. 9, ст. ст. 44, 49 Водного кодексу України) та викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел при відсутності відповідного дозволу (ст. ст. 10, 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”), при відсутності обліку кількості забраної води та скинутих стічних вод (п. 7, ст. 44 Водного кодексу України) та обліку відходів, які утворюються на підприємстві (ст. 17 Закону України “Про відходи”).

2) Діяльність АЗС, що експлуатується ПП “Валдіс” на території ВАТ “Новгород-Сіверське АТП 17443” при відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (ст. ст. 10, 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”) та первинного поточного обліку кількості, типу і складу всіх відходів, що утворюються в результаті діяльності підприємства (ст. 17 Закону України “Про відходи”).

3) Діяльність деревообробного цеху ФОП Єрмоленко М.П. (смт Михайло-Коцюбинське, Чернігівський район) за здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел при відсутності відповідного дозволу (ст. ст. 10, 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”) та обліку відходів, які утворюються на підприємстві (ст. 17 Закону України “Про відходи”).

4) Діяльність джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (фарбувальна та гальванічна дільниці, газові котли, зварювальні пости та металообробні станки) ВАТ “Ніжинський завод сільськогосподарського машинобудування” за здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел при відсутності відповідного дозволу (ст. ст. 10, 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”).

5) Діяльність ливарного цеху, складально-механічного цеху, малярної та гальванічної дільниць, котелень, що експлуатуються ВАТ “Ніжинський механічний завод” при відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, також підприємством не забезпечено проведення перевірки стану та ефективності роботи пило газоочисного обладнання (ст. ст. 10, 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”).

6) Діяльність чотирьох автозаправних блок-пунктів, що експлуатуються ФОП Онокало Ю.Г. (м. Ніжин), яка здійснювалася при відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (ст. ст. 10, 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”) та первинного поточного обліку відходів та контролю за поводженням з відходами (ст. 17 Закону України “Про відходи”).

За поточний період в пунктах пропуску через державний кордон перевірено 8629 одиниць пересувних транспортних засобів та 2079 вагонів. Здійснено екологічний контроль 100134 тон вантажів та радіологічний контроль 128784 тон вантажів. За лютий здійснено 6 затримок вантажів: 4 в пункті пропуску через державний кордон “Грем’яч” та по одному в пунктах пропуску через державний кордон “Щорс З/С” і “Нові Яриловичі”. Причина затримки вантажів - відсутність листа роз’яснення або ліцензії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2009р. № 1406.

Працівниками постів екологічного контролю у лютому винесено 27 постанов на суму 782 грн., які стягнуті в повному обсязі. 

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Молдову на Євробаченні представить співачка українського походження — Natalia Gordienko

SVOBODA.FM