Останнє оновлення: 11:21 понеділок, 25 січня
Нова соціальна політика
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Жінкам збільшать пенсійний вік - вони "довше живуть", чим "навантажують" пенсійний фонд
Жінкам збільшать пенсійний вік - вони довше живуть, чим навантажують пенсійний фонд

Жінкам збільшать пенсійний вік - вони "довше живуть", чим "навантажують" пенсійний фонд

Рішення проблеми збалансування Пенсійного фонду є однією з першочергових задач і потребує вжиття непопулярних заходів.

Про це заявила перший заступник глави адміністрації президента Ірина Акімова, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Для збалансування Пенсійного фонду, в будь-якому випадку, ми будемо йти по шляху непопулярних заходів, але йти обережно і поступово", - сказала вона.

За словами чиновника, одним із заходів є поступове підвищення пенсійного віку жінок до рівня чоловіків.

Як уточнила Акімова, це питання буде стосуватися жінок, які за своїм віковим критерієм (до 35-38 років) будуть претендувати на участь у другому, накопичувальному рівні пенсійної системи.

При цьому перший заступник глави адміністрації уточнила, що таке підвищення пенсійного віку не вводитиметься в 2010 році і пороговий вік 35-38 років є експертною оцінкою, яка ще вимагає уточнення.

Коментуючи цю пропозицію, Акімова пояснила, що середня тривалість життя жінки в Україні довше і навантаження для Пенсійного фонду вони створюють більше, що має враховуватися у питанні його збалансування.

"І чому б не дати можливість нашим жінкам працювати довше? Це призведе до збільшення абсолютного рівня пенсій, тому що буде враховуватися більший трудовий стаж", - додала вона.

Акімова вважає, що підвищення загального пенсійного віку в середньостроковій перспективі є для України неминучим.

"Українське суспільство старіє, кількість пенсіонерів на одного працюючого, на жаль, збільшується. З самого початку це буде стосуватися тієї категорії людей, які будуть претендувати на участь у другому рівні пенсійної системи", - зазначила вона.

Говорячи про терміни введення другого, накопичувального рівня пенсійної системи Акімова сказала, що його слід чекати ближче до кінця п'ятирічного терміну повноважень діючого президента, але, по можливості, і наближати.

Вона також зазначила, що паралельно необхідно обмежити максимальний розмір пенсій і регулювати систему пенсійних пільг, поступово перекладаючи багато подібних пільг на професійні фонди.

Коментарі (4)

Afina | 2010-04-30 13:36

гость
Что верно, то верно. И не только в милиции, а во всех силовых структурах...Как говориться ломать - не строить. Но кто общественный порядок и обороноспособность страны обеспечивать будет и самое главное - как?
  А насчет наполнения ПФ, так надо не с женщин начинать, не думаю, что это существенно его наполнит. А проблем создаст немало.на их плечи и так немало всего... Вот легко ли сечас трудоустроиться женщине в возрасте за 45-50? А если еще пенсионный возраст поднять, куда им идти, за что жить прикажете, госпожа Акимова?
Это можно делать тогда, когда рабочих мест предостаточно и уровень зарплат и жизни нормальный.
А так, предприятия не работают - нет отчисений в ПФ. И котел бы человек трудоустроиться - а некуда...
Гораздо еффективнее наполнился бы ПФ, если для начала доходы и зарплаты в конвертах из тени вывести, вот где деньги зарыты и немалые. И верхний порго пенсий ограничть надо - это же немысидимый разрыв сейчас.

гость | 2010-04-30 10:53

а кто в милиции работать будет, если им повысят пенсию не задумались? там и сейчас уже массовое бегство кадров. По-моему это был единственный стимул для работы там и если его заберут, то желающих там работать не будет. все уйдут в народное хозяйство

читатель | 2010-04-30 10:13

для того чтоб пополнить пенсионний фонд нужно:
1.четко прописать в законе,что пенсионери имеют право если уже достигли пенсионного возраста или работать и получать зарплату или только получать пенсию.
2.повисить пенсионний возраст милиции.
3.установить ограничительную максимальную пенсию (не больше 8 000 грн)
И в итоге моментально появиться реальная экономия

Тамара Євгенівна | 2010-04-30 09:44

Вже й до жінок добралися! А родити, виховати дитину то не праця?
А хатня робота, то не робота? В якій Державі ми живемо? Стид і срам!!!
Людей за людей не мають. Ми тільки в день виборів потрібні. Наїжтися вже людської крові та йдіть геть!!!!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Виставку «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір» презентували у Чернігові

SVOBODA.FM