Останнє оновлення: 08:39 неділя, 17 червня
Корупція
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Міськвиконком економить забудовникам мільйони за рахунок Чернігова
Міськвиконком економить забудовникам мільйони за рахунок Чернігова

Міськвиконком економить забудовникам мільйони за рахунок Чернігова

Забудовники мають сплачувати пайові внески на створення та розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Прокуратура Чернігівської області встановила, що передумовою ненадходження значних коштів до бюджету стали відповідні рішення органа місцевого самоврядування про звільнення забудовників від сплати пайової участі або зменшення розміру.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Згідно із Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва доступного житла та об’єктів соціальної  інфраструктури.

Водночас як встановлено прокуратурою області здебільшого підстави прийняття рішень про звільнення певної категорії забудов від сплати коштів суперечать вимогам закону.

Як приклад, виконкомом Чернігівської міської ради не залучено до розвитку інфраструктури міста підприємство, яким у 2015 році збудовано багатоповерховий житловий будинок з підстав включення його до Переліку об’єктів, в яких можуть придбаватися квартири відповідно до Урядової програми «Доступне житло». Проте замовник не є учасником цієї державної програми.

Внаслідок таких дій до бюджету не надійшло понад 1,5 млн грн.

За вказаним фактом прокуратурою області зареєстровано кримінальне провадження (ч. 2 ст. 364 КК України).

Прокуратура також встановила випадки незаконного зменшення розміру пайової участі.

Лише в серпні поточного року виявлено два факти зловживань посадових осіб міської ради, внаслідок чого до місцевого бюджету не надійшло понад 500 тис грн. Відомості за вказаними фактами внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ч. 2 ст. 364 КК України).

З огляду на викладене та з метою забезпечення законності у сфері  містобудування, прокуратурою області до Чернігівської міської ради направлено лист із пропозиціями вжити невідкладних заходів щодо приведення у відповідність до вимог законодавства правових відносин, пов’язаних із залученням замовників (інвесторів) будівництва до розвитку інфраструктури міста Чернігова.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Полтавська воєнізована частина ПАТ «Укрнафта» провела масштабні навчання

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор