Останнє оновлення: 00:06 п'ятниця, 25 вересня
Забудова
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Не можна будувати навпроти Єлецького монастиря, – прокуратура
Не можна будувати навпроти Єлецького монастиря, – прокуратура

Не можна будувати навпроти Єлецького монастиря, – прокуратура

Факти порушень при передачі та забудові навпроти Єлецького монастиря на вулиці Князя Чорного, 4а у Чернігові розслідують органи прокуратури.

Встановлено, що рішенням Чернігівської міськради від 4 червня 2015 р. затверджено проект землеустрою щодо відведення КП «Чернігівбудінвест» тієї земельної ділянки площею 0,22 га для будівництва житлової багатоповерхівки з об’єктами соцпризначення.

Проте, згідно інформації Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, передана під забудову земельна ділянка знаходиться в охоронній археологічній зоні №2, затвердженій рішенням міської ради від 28 грудня 2011 р. та містить частину пам’ятки археології місцевого значення ІХ-ХVІІІ століть.

У подальшому КП «Чернігівбудінвест» як замовник уклало договір про спільну діяльність з однією з приватних будівельних компаній, яка стала безпосереднім виконавцем робіт з будівництва.

За дорученням органів прокуратури області, Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області у жовтні 2015 року провело перевірку законності здійснення будівельних робіт на вказаній ділянці площею 0,22 га, за результатами якої встановлено неповноту відомостей, внесених в декларацію про початок виконання будівельних робіт та внесено приписи щодо зупинення будівництва та приведення відомостей у декларації до вимог законодавства.

Крім цього, за скоєння правопорушення у сфері містобудівної діяльності, на КП «Чернігвбудінвест» накладено штраф у сумі 124 тисячі грн.

Замовник будівництва оскаржував результати перевірки та накладений штраф до суду, однак судами першої та апеляційної інстанції, за участі представника прокуратури області, у задоволенні позову КП «Чернігівбудінвест» відмовлено. На сьогодні штраф у сумі 124020 грн повністю сплачено.

Згідно інформації Управління ДАБІ в Чернігівській області, будівельні роботи на вказаному об’єкті не проводяться, декларація про початок виконання будівельних робіт не подавалася.

З метою усунення порушення вимог законодавства, КП «Чернігівбудінвест» на розгляд Консультативної ради при Департаменті культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА винесено питання погодження історико-містобудівного обґрунтування по вказаному об’єкту будівництва, розробленого Науково-дослідним інститутом пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України, яке на засіданні від 23 червня 2016 р. відхилено з наданням зауважень.

Таким чином, на сьогодні робочий проект будівництва об’єктів нерухомості на вулиці Князя Чорного, 4а в місті Чернігові не погоджено, що унеможливлює проведення будівельних робіт.

За повід. прокуратури Чернігівської обл.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО