Останнє оновлення: 11:55 п'ятниця, 15 листопада
Оподаткування / Роз'яснення
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Погашення податкового боргу

Погашення податкового боргу

Сплата податків і зборів у порядку і розмірах, встановлених законом, є конституційним обов'язком кожного платника податків.

У свою чергу, обов’язком органів державної податкової служби є використання повною мірою наданих їм законом прав зі стягнення несвоєчасно сплачених податкових зобов’язань (податкового боргу) з метою забезпечення суспільних інтересів.

Про це повідомляє Ігор Чеботар, заступник начальника ДПІ у м. Чернігові.

Погашення податкового боргу регулюється Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Відповідно до норм діючого законодавства для погашення податкового боргу застосовуються як заходи упереджувального характеру, так і безпосередньо заходи стягнення.

У рамках упереджувальних дій податківцями міста в порядку, встановленому діючим законодавством, боржникам направляються податкові вимоги, проводяться співбесіди стосовно пошуку шляхів погашення податкового боргу, розглядаються питання щодо надання розстрочення чи відстрочення податкових зобов'язань, податкового компромісу тощо.

У разі ж  якщо упередження виявляється недостатньо для погашення податкового боргу, застосовуються фіскальні заходи, зокрема, стягнення коштів та продаж інших активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, здійснення адміністративного арешту активів (полягає у забороні вчиняти боржником будь-які дії щодо своїх активів, що перебувають у податковій заставі), ініціювання позовів до господарського суду про визнання боржника банкрутом.

Податковий борг до Зведеного бюджету України по місту станом на 1 жовтня 2010 року становив 100,1млн. грн. У загальній сумі податкового боргу питома вага боргу платників, по яких порушено справи про банкрутство, становить 53%, або 53,2 млн. грн.

Відділом погашення прострочених податкових зобов’язань мобілізовано до Зведеного бюджету України 10,9 млн. грн.

Надходження від погашення розстрочених сум – 6,3млн. грн.

Надходження за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу становлять  4,5млн. грн., з них:

  • - для погашення податкового боргу за рахунок вилучення готівкових коштів становлять 0,1млн. грн.,
  • - від реалізації майна у позасудовому порядку до бюджету надійшло 0,8млн. грн.,
  • - за рахунок стягнення податкового боргу у судовому порядку до бюджету надійшло 0,6млн. грн.,
  • - після застосування адміністративного арешту активів до бюджету надійшло 3,0 млн. грн. 

До Державного бюджету за рахунок заходів, застосованих відділом погашення прострочених податкових зобов’язань, надійшло 9,3млн. грн.  

Станом на 1 жовтня 2010 року порушено 134 справи про банкрутство щодо підприємств-боржників на суму кредиторських вимог 16,0 млн. грн.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  У будь-якій незрозумілій ситуації робіть РАДІО, - зустріч з Андрієм Куликовим у Чернігові

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор