Останнє оновлення: 20:14 субота, 10 квітня
Інтереси податківців і громадськості
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Чернігів: Засідала громадська рада при ДПІ. Фото
Чернігів: Засідала громадська рада при ДПІ. Фото

Чернігів: Засідала громадська рада при ДПІ. Фото

На черговому засіданні громадської ради при ДПІ у м. Чернігові розглядалася низка актуальних проблем, які мають важливе значення для наповнення бюджетів.

У вступному слові заступник начальника, співголова громадської ради Ігор Чеботар поінформував членів ради про результати діяльності податківців за 8 місяців поточного року. До державного бюджету зібрано 344,6 млн.грн платежів, до місцевого 257,9 млн.грн.

Бюджетоформуючими платежами Держаного бюджету були податок на додану вартість, питома вага якого в загальних надходженнях становить 37,1 відс, акцизний збір (35,3 відс.) та податок на прибуток (20,8 відс.).

І.Чеботар наголосив, що стабільне виконання завдань, які стоять перед податківцями у 2010 році, буде забезпечено завдяки комплексу заходів, спрямованих на детінізацію економіки, припинення фактів незаконної господарської діяльності та ухилення від оподаткування. Особливу увагу податківці надаватимуть роботі зі збитковими підприємствами, підприємствами – „мінімізаторами”, „податковими ямами”, платниками, що декларують валові витрати на рівні валових доходів, податковий кредит на рівні зобов’язань тощо.

Зацікавленість членів ради викликала інформація заступника начальника управління оподаткування фізичних осіб Світлана Крохмалюк щодо виплати заробітної плати у „конвертах”. Практика засвідчує: з метою уникнення сплати податків деякі роботодавці вдаються до різних махінацій - виплати „тіньової зарплати”, використання фіктивних документів, „відмивання” готівкових коштів. Зокрема, для виплати неофіційної заробітної плати суб’єкти господарювання використовують подвійну бухгалтерію.

За результатами проведеної перевірочної роботи до бюджету надійшло 1,9 млн. грн. податку з доходів фізичних осіб. З питання підвищення рівня середньої заробітної плати проведені бесіди з керівниками 62 суб'єктів господарювання, усі з них підвищили середню заробітну плату, у підсумку до бюджету додатково надійшло 115,4 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб.

Удосконалення податкової звітності з податку на додану вартість розширило доступ податківців до інформації про джерела формування податкового кредиту кожним окремо взятим платником податків. Аналіз цієї інформації та вжиття передбачених чинним законодавством заходів до платників, у яких при автоматизованому співставленні даних податкової звітності з ПДВ в розрізі контрагентів всієї України встановлені розбіжності, дозволяють ефективніше ліквідовувати вже існуючі «податкові ями» та упереджувати появу нових. А це, у свою чергу, призводить до зменшення втрат бюджету. Про це розповіла начальник відділу адміністрування ПДВ Марія Милейко.

Положеннями Закону України від 20.05.2010 р. №2275-VI „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” внесено зміни до Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” у частині врахування від’ємного значення об’єкта оподаткування.

У 2010 році у складі валових витрат платника податку враховується 20 відсотків суми від'ємного значення об'єкта оподаткування з податку на прибуток, яке утворилося станом на 1 січня 2010 року.

Такі обмеження діятимуть у звітних періодах 2010 р., починаючи з періоду 9 місяців цього року.

У 2011 році сума від'ємного значення, не врахована у складі валових витрат, та від'ємне значення об'єкта оподаткування, яке виникло у 2010 році, підлягатимуть включенню до складу валових витрат без вищезазначених обмежень. Це питання озвучила заступник начальника управління оподаткування юридичних осіб Валентина Осипенко.

Учасники засідання говорили про шляхи наповнення бюджету, негативні наслідки фінансової кризи, дотримання чинного податкового законодавства платниками податків, переваги і недоліки подання електронної звітності. Висловлювалися думки про вирішення актуальних завдань, що стоять перед податковою службою, з прийняттям Податкового кодексу.

Також обговорювався склад ради. Одностайно членом громадської ради було обрано голову правління ЧОО „Чернігівський центр прав людини” Олександра Підгорного.

Підбиваючи підсумки засідання співголова громадської ради Ігор Чеботар зазначив, що одним з важливих аспектів роботи податківців є покращання сервісу платників податків. „Ми переконані, що це сприятиме максимальному підвищенню рівня добровільної сплати податків, громадська рада продовжуватиме роботу із забезпечення зворотного зв’язку суб’єктів господарювання з податковою інспекцією, вивчатиме громадську думку щодо діяльності податківців і проводитиме роботу з виховання відповідальності у платників за сплату податків”, - резюмував він.

А ще сподіваємося, що наступні вибори до місцевих органів влади дозволять консолідувати міську громаду та врешті – решт сформувати дієздатний депутатський корпус, що підтримуватиме програмні засади Президента України.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Український гурт МАХА підкорює стрімінговий сервіс Spotify

SVOBODA.FM