Останнє оновлення: 21:20 неділя, 28 лютого
Оподаткування
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Переваги великих платників податків
Переваги великих платників податків

Переваги великих платників податків

Статус великого платника податків має ряд переваг.

Зокрема: індивідуальний підхід, закріплення за кожним великим платником досвідчених спеціалістів за напрямками адміністрування податків, поліпшення якості послуг, що надаються великим платникам податків, у т. ч. першочергове надання роз’яснень за запитами, довідок, а також мінімізація часу на подання податкової звітності, звірку розрахунків з бюджетом тощо.

Нині у ДПІ у м. Чернігові  зареєстровано 12 великих  платників  податків (ВПП).

ВПП вирізняються серед інших тим, що мають складну, розгалужену інфраструктуру з великою кількістю філій по всій Україні. Крім того, такі підприємства ведуть активну зовнішньоекономічну діяльність, мають у своєму складі велику кількість працівників, використовують складні схеми розрахунків. Тому, звісно, такі платники податків потребують додаткової уваги та індивідуального підходу.

Хоча на обліку перебуває незначна кількість великих платників податків, але вони дійсно великі – бюджетоутворюючі. Так би мовити, еліта місцевого бізнесу, яка має багаторічну історію створення та сплати податків. Завдяки саме їм до бюджету спрямовуються значні кошти, створюється велика кількість робочих місць, забезпечуються соціальні гарантії працівників. Ці підприємства завжди на виду і тому змушені бути сумлінними платниками та відповідальними перед державою.

Внесок ВПП до державної скарбниці залишається стабільно високим – майже 15.9% від надходжень по всіх платниках. За січень-серпень поточного року великими платниками податків м. Чернігова сплачено до Державного бюджету майже 55,0 млн. грн., а до місцевого – 15,2 млн. грн.

Більшість із ВПП є промисловими підприємствами: АТЗТ “Ритм”, ВАТ ОТКЕ, ВАТ „ЧХВ”, ЗАТ КСК „Чексіл”, ВАТЕК „Чернігівобленерго”, ВАТ „Чернігівгаз”. Тому на стан їх розрахунків з бюджетом має вплив безліч факторів (збільшення собівартості продукції, зростання ціни на сировину, паливно мастильними матеріалами, дебіторська та кредиторська заборгованість тощо).

У таких підприємств, як ТОВ „Вена”, ВАТ  „Базис”, ТОВ „Ашер”,  ВАТ “Ясен”  основними чинниками зростання сплати податків є розширення мережі магазинів, кола покупців, збільшення індексу споживання інше.

Як засвідчує практика, ці підприємства завжди відкриті для діалогу, готові до нововведень. Як приклад, більшість із зареєстрованих ВПП подає до ДПІ податкову звітність в електронному вигляді. У роботі з великими платниками податків податкова інспекція дотримується двох напрямків: з одного боку, це роз’яснювальна робота серед ВПП, з іншого – більш дієва робота із підприємствами, які порушують податкове законодавство.

Податківці здійснюють постійну роботу з надання практичної допомоги великим платникам податків. Це - проведення тематичних семінарів, засідань „круглого столу”, консультацій, співбесід, висвітлення в ЗМІ актуальних питань податкового законодавства.

Проте і серед великих платників податків ще не зникло таке явище, як заробітна плата „в конвертах”. Про це свідчать такі цифри: за результатами поданої звітності є серед них підприємства, що виплачують заробітну плату у розмірі менше законодавчо встановленого мінімуму або мають розмір заробітної плати найманих працівників нижче середньо обласного рівня.

Податківці постійно нагадують платникам, що стан наповнення місцевого бюджету залежить як від рівня заробітної плати, так і її своєчасної виплати. Проводиться робота і з працівниками підприємств щодо роз’яснення проблем, які їх очікують внаслідок отримання зарплати „в конвертах”, фінансових ризиків, відсутності не лише пенсій, а і усіх соціальних гарантій, визначених Конституцією України.

Водночас є випадки, коли порушення виникає через незнання норм податкового законодавства. Тут також допомагає роз’яснювальна робота: надання вичерпних і кваліфікованих відповідей, консультацій. Є таке поняття „незнання законів не звільняє від відповідальності”. Тому податківці намагаються скоротити кількість випадків порушень чинного законодавства.

Обнадійливим є той факт, що є сумлінні ВПП, які вміють чесно працювати, отримувати великі прибутки, сплачуючи при цьому значні суми податків до бюджетів усіх рівнів. З такими суб'єктами підприємництва приємно працювати як їх колективу, так і податківцям. Податківці відзначають сумлінних бізнесменів і дякують їм за співпрацю та розуміння. Це, безперечно, дає наснагу в їх подальшій роботі.

А робота податківців буде і надалі спрямовуватися на поінформованість громадськості щодо переваг статусу великого платника податків, поліпшення податкового супроводження, розвитку партнерських відносин.

Федір Уляненко,
начальник ДПІ у м. Чернігові

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  У бібліотеці Короленка відбувся літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…"

SVOBODA.FM