Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
Позиція*
Ви знаходитесь: Культура / Література / Vkraina / Лубківський про могилу Олеся у Празі і повноваження Інституту національної пам'яті
Лубківський про могилу Олеся у Празі і повноваження  Інституту національної пам'яті

Лубківський про могилу Олеся у Празі і повноваження Інституту національної пам'яті

На думку координатора Руху Наливайченка «Справедливість» Маркіяна Лубківського, якби Інститут національної пам'яті мав необхідні повноваження для повноцінної діяльності, питання з перепохованням українського поета, останки якого ексгумували в Празі (Чехія), вже давно б вирішилося.

"Вважаю, що питаннями вивчення і захисту української культури присутності у світі треба займатися професійно і робити це має Інститут національної пам'яті, будучи наділеним такими повноваженнями, фінансуванням і кадровим складом", - написав Лубківський на своїй сторінці на Фейсбук.

Дипломат нагадав, що саме його батько, перший посол незалежної України в Чехії Роман Лубківський допоміг повернути в Україну унікальний архів Олександра Олеся: "Тому дуже прикро і боляче, що було, по суті, осквернено могилу і пам'ять Олександра Олеся в Празі".

Хто винен - не головне, мабуть, зараз питання, хоча й відповідь на нього дуже проста, зауважив Маркіян Лубківський. Нагадаємо, у могилі поета збираються поховати іншу людину.

За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі, розміром в 20 тисяч чеських крон на 10 років - приблизно 20 тисяч гривень.

За словами представників місцевої української громади, до недавнього часу ренту за могилу Олександра Олеся платив за власною ініціативою громадянин Чехії і виходець з України Володимир Михайлишин.

Однак нещодавно він помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі українського поета.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM