Останнє оновлення: 20:17 неділя, 7 серпня
Бібліотеки
Ви знаходитесь: Культура / Література / Літературний Чернігів / Грип спустошив... книжкові полиці
Грип спустошив... книжкові полиці

Грип спустошив... книжкові полиці

– Порожні полиці для нашої бібліотеки – незвичне явище, – стверджує Анна Самойленко, бібліотекар Менської районної бібліотеки. – Але грип та карантин зробили свою справу і додали популярності нашому закладу.

Чим зайнятися під час карантину? Студенти та школярі сидять по домівках, усі масові заходи скасовано. Ті, хто має вдома Інтернет та супутникове телебачення, можуть вбити час за переглядом численних телепрограм та серфінгом по мережі.

А у кого нема цих благ технічного прогресу? В таких випадках охочі до цікавої інформації йдуть до бібліотеки. Навідалось до скарбниці знань і «Наше слово».

Людина в масці

На другому поверсі районної бібліотеки, де розташований дорослий абонемент, мене зустріла бібліотекар Анна Самойленко у всеозброєнні. Обличчя жінки прикривала білосніжна марлева пов’язка. Поруч на столі – тематична підбірка інформації про грип.

– У зв’язку з епідемією грипу кількість відвідувачів у нас збільшилась удвічі, – розповідає Анна Захарівна. – Люди беруть по кілька книг одразу, щоб запастися чтивом на час карантину. Самі погляньте: полиці з популярною літературою напівпорожні.

Нещодавно тут з’явилася нова послуга. Книга прийде додому до тих, хто з поважних причин не може сам прийти до бібліотеки: літніх та хворих людей, інвалідів. Літературу їм приноситимуть бібліотекарі, соціальні працівники, родичі, сусіди, знайомі. Усі бажаючі можуть як повідомити про людей, що не мають змоги прийти по книги самі, так і запропонувати свою допомогу в доставці книг.

Алея «зірок»

Побільшало відвідувачів і у читальній залі. За наявності вільного часу звідси взагалі можна «не вилазити». Не зважаючи на скрутні часи, вибір періодики тут пристойний.

На відвідувачів чекають глянцеві видання для чоловіків і жінок, тематичні журнали про ремонт та будівництво, рибалку, автомобілі, комп’ютери, сад-город, фахові видання. Є і поличка для шанувальниць шиття, в’язання та вишивання. А скільки всього про «зірок» – очі розбігаються! За невелику плату можна скористатися послугою «нічний абонемент» та взяти журнали додому. Підшивки зберігають по п’ять років: читати – не перечитати.

Кузьма, Кінг і Гаррі Поттер

Бібліотекар юнацького відділу Оксана Буйна теж відмітила, що наплив читачів зріс. Серед молоді особливим попитом користуються книги Кузьми Скрябіна, Любка Дереша, Ірен Роздобудько, загадкові історії з серій «Готика» та «Сталкер». Охоче беруть і «жахалки» Стівена Кінга.

– У нас є що почитати, – запевняє Оксана Олександрівна, – хотілося б бачити ще більше відвідувачів у юнацькому відділі.

Трошки інакша картина у дитячій бібліотеці. Як розповіла «Нашому слову» заступник директора по роботі з дітьми Світлана Петренко, діти молодшого шкільного віку по книги майже перестали ходити.

– То ж вони після школи до нас забігали, а тепер сидять по домівках, а самих їх, мабуть, нікуди не відпускають, – розмірковує Світлана Вікторівна. – Зате приходять по книжки для своїх чад батьки.

Карантин привів до книжкових полиць і старшокласників. Відвідування серед підлітків зросло у півтора рази. Дівчат цікавлять переважно романтичні історії, серед хлопців фаворит – Гаррі Поттер. Добре беруть підліткові журнали та бестселери Стефані Майєр «Сутінки», «Молодий місяць». Заходять і по програмну літературу.

Одна гривня – маса задоволення

На «комерційних» стендах районної бібліотеки можна знайти новинки сучасної та зарубіжної літератури. Ці фонди поповнюються за рахунок платних послуг.

Одну книгу можна взяти на 10-15 днів усього за гривню. Отак потрошку і збирають на Акуніна, Коельо, Карпу чи Муракамі.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Фахівці «Чернігівгазу» продовжують відновлення мереж

SVOBODA.FM