Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Культура
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Як українці будували «фабрику мрій». У Києві показали документальний фільм «З України до Голлівуду»
Як українці будували «фабрику мрій». У Києві показали документальний фільм «З України до Голлівуду»

Як українці будували «фабрику мрій». У Києві показали документальний фільм «З України до Голлівуду»

У Києві показали документальний фільм «З України до Голлівуду», перше масштабне дослідження про вплив вихідців з нашої країни на світове кіномистецтво. Картина побудована на реальних історіях етнічних українців, котрі емігрували в Америку з різних регіонів, з різних причин та у різний час, але всі вони так чи інакше долучилися до голлівудського кінематографу.

Джек Паланс та Стівен Спілберг. Справжні легенди різних епох Голлівуду, неодноразові лауреати «Оскара» та «Золотого глобуса». Перший на екранах був 100% втіленням американця, грав у вестернах, а насправді був українцем Володимиром Палагнюком. Другий – один з найкультовіших кінорежисерів сучасності. Їх об’єднує не просто українське коріння, а гордість та постійне публічне нагадування, яка кров тече у їх венах.

"Вплив українців на Голлівуд він величезний. Тому що Голлівуд завжди обирав найкращих із всього світу і запрошував таланти із всього світу. І українці як ніхто інший зберігли свою ідентичність, оригінальність, традиції, свою культуру і привнесли це в американське мистецтво", - розповідає режисер документального фільму "З України до Голівуду".

Станіслав Сукненко розповідає, що досліджуючи український рух в Голлівуді, нарахував понад дві сотні представників нашої країни. Але російська пропагандистська машина зробила максимум, щоб їх за кордоном вважали «russians».

Станіслав Сукненко не тільки режисер, а й актор. Має досвід зйомок у культовій франшизі про Джеймса Бонда та грав одну з головних ролей в українському фільмі «Будинок Слово. Нескінчений роман» про «Розстріляне відродження», Ця картина створена за підтримки Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність». Сукненко зіграв Леся Курбаса, будівничого українського модерного театру та жертву тоталітарного совєтського режиму, що нищив будь-який прояв українства.

Два фільми «Будинок слово. Нескінчений роман» та «З України до Голлівуду» насправді як два паралельні світи. Якщо перший показує життя українських митців у Совєцькому Союзі, життя яких закінчувалось або розстрілом за так звану «контреволюційну діяльність» або психологічним зламом, то другий демонструє, яких вершин могли б досягти ці митці в цивілізованому світі, де їхній талант не намагались використати для пропаганди, а дали можливість насправді творити історію.

Детальніше у сюжеті:

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM