Останнє оновлення: 19:36 вівторок, 19 січня
відхід маестро
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Помер Михайло Жванецький
Помер Михайло Жванецький

Помер Михайло Жванецький

Місяць тому представник Жванецького повідомив про відхід письменника зі сцени у зв'язку з віком. Він виступав на естраді більше 50 років.

На 87-му році життя помер письменник-сатирик Михайло Жванецький. Про це РБК повідомив його представник Олег Сташкевич.

Причини смерті письменника він не назвав.

У жовтні Сташкевич повідомив РБК, що Жванецький закрив свою передачу і покинув сцену. «Нічого нового в цьому немає», - сказав він.

За його словами, Жванецький був уже «в тому віці», коли може дозволити собі перестати виступати і залишитися письменником. Він додав, що Жванецький вирішив, що йому «вже не під силу» виступати.

У грудні 2019 року Жванецький пішов з передачі «Черговий по країні», яку він вів з 2002 року. Тоді артист повідомив, що вирішив взяти творчу відпустку.

Михайло Жванецький народився 6 березня 1934 року в Одесі. Він закінчив Одеський інститут інженерів морського флоту, а потім працював у торговому порту. У студентські роки Жванецький почав писати мініатюри і монологи. Пізніше він познайомився з Аркадієм Райкіним, який взяв його в свій театр.

Райкін разом з Жванецьким поставив програму «Світлофор», в якій вперше прозвучали мініатюри «Авас», «Дефіцит», «Вік техніки». У 1988 році Жванецький відкрив Московський театр мініатюр. Він також є автором книг «Зустрічі на вулицях», «Рік за два», «Моя Одеса». Для естрадних артистів Романа Карцева та Віктора Ільченка Жванецький написав більше трьохсот мініатюр і монологів. Працюючи в Одеській філармонії, а потім в московському театрі «Ермітаж», письменник набув всесоюзної популярності.

Жванецький вважається визнаним еталоном гумору на пострадянському просторі. У народі навіть є одиниця гумору, яку називають «один Жван». Шанувальники письменника називають жанр його сценічної діяльності як «Жванецький».

Жванецький є володарем безлічі нагород і звань. Зокрема, письменник удостоївся звань народного артиста України (1999) і народного артиста Росії (2012). У березні 2009-го Жванецький став кавалером ордена «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеня «за великий внесок у розвиток літератури і естрадного мистецтва». У лютому 2019 року президент РФ Володимир Путін нагородив Жванецького орденом «За заслуги перед Вітчизною» III ступеня «за великий внесок у розвиток вітчизняної культури і мистецтва, багаторічну плідну діяльність».

Михайло Жванецький двічі був одружений офіційно, ще два шлюби були фактичними. У письменника залишилося п'ятеро дітей (дві доньки і три сини), двоє з яких позашлюбні, і троє онуків. Лише останній його син Дмитро носить прізвище батька.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Реставрація філармонійного центру у Чернігові: кожна вкладена гривня повернеться трьома

SVOBODA.FM