Останнє оновлення: 20:13 п'ятниця, 29 травня
день в календарі
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Перше телеграфне агентство очолив філософ Дмитро Донцов
Перше телеграфне агентство очолив філософ Дмитро Донцов

Перше телеграфне агентство очолив філософ Дмитро Донцов

Українське телеграфне агентство запрацювало 28 березня 1918-го у Києві на Хрещатику, в будинку № 25.

Із проголошенням Української Народної Республіки Українська Центральна Рада взялася за розбудову власної інформаційної політики. Хотіли поширення інформації про діяльність державних інституцій УНР, популяризація "української справи" за кордоном.

Спеціальна циркулярна телеграма Центрального Виконавчого Комітету Рад України повідомила: "Почало функціонувати Українське телеграфне агентство – УкТА. Головне його відділення тимчасово знаходиться у місті Катеринославі, в будинку колишнього губернського управління, кімната 2-а".

З травня по листопад 1918 року його очолював громадський діяч, філософ, публіцист і літературний критик Дмитро Донцов. Він же одночасно керував Бюром преси. Свої повідомлення УТА друкувало у декількох виданнях - Бюлетені Українського телеграфного агентства та Телеграмах Українського телеграфного агентства.

Впродовж березня-квітня 1918 року філії УТА були відкриті в Харкові, Полтаві, Чернігові, Єлисаветграді, Херсоні, Миколаєві, Севастополі, інших містах України та за кордоном. Того ж року створили Російське телеграфне агентство, з 1925 року воно називається Телеграфне агентство Радянського Союзу. Згодом це стало Радіотелеграфне агентство України, яке проіснувало майже 70 років. Зараз це інформаційне агентство "Укрінформ".

Донецько-Криворізька Радянська Республіка увійшла 19 березня 1918-го до складу Української Соціалістичної Радянської Республіки. Формально існувала трохи більше місяця.

Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Вина із кульбабок не буде!

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор