Останнє оновлення: 21:14 понеділок, 30 березня
Пам'ятаймо!
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / «Восьмим дивом світу» називали критики Вацлава Ніжинського
«Восьмим дивом світу» називали критики Вацлава Ніжинського

«Восьмим дивом світу» називали критики Вацлава Ніжинського

«Восьмим дивом світу» називали критики Вацлава Ніжинського (12 березня 1889, Київ - 11 квітня 1950, Лондон, Велика Британія) - видатного танцівника і хореографа, який народився у цей день у Києві.

 Його батьки - етнічні поляки - мандрівні танцівники, в минулому були випускниками Варшавської балетної школи й танцівниками Варшавської опери. При цьому батько Вацлава,Томаш Ніжинський вважався одним з кращих виконавців і постановників українських танців.

Вацлав успадкував таланти батьків і також став танцюристом (як і його молодша сестра Броніслава). По закінченню Петербурзького театрального училища з 1913 року він був провідним танцюристом і балетмейстером «Російських сезонів» у Парижі та Лондоні, славнозвісної балетної трупи Сергія Дягілєва та власної трупи в Лондоні. Найвидатніші балети з участю Вацлава Ніжинського - «Весна священна» та «Полудень одного фавна».
Саме Вацлаву та Броніславі Ніжинським (танцівникам балету Дягілєва) у ролі фавна та німфи присвячена скульптурна композиція, встановлена у Великому Театрі у Варшаві. Її створив наш земляк і друг Diaspora.ua скульптор Геннадій Єршов у 2011 році.
Цікаво, що сестра Вацлава у 1919 році відкрила в Києві власну балетну студію "Школа руху", одним із вихованців якої став видатний український танцівник та хореограф Сергій Лифар.
Фото: Геннадій Єршов, автор скульптури
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Естонія після медичної реформи

Лариса МАРТИНЕНКО

RedTram
Загрузка...
Північний вектор