Останнє оновлення: 12:13 середа, 30 вересня
культура
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Прем’єр-міністр України обмежив бюджетні виплати на підтримку культурних проєктів
Прем’єр-міністр України обмежив бюджетні виплати на підтримку культурних проєктів

Прем’єр-міністр України обмежив бюджетні виплати на підтримку культурних проєктів

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук доручив Міністерці фінансів Оксані Маркаровій обмежити низку видатків, у тому числі й на реалізацію програм фондів та інституцій, пов’язаних з культурою.

 Про це йдеться в дорученні уряду, яке потрапило до журналістів.

«Забезпечити тимчасове, до кінця року, припинення проведення Казначейством платежів та реєстрації бюджетних зобов’язань щодо видатків та надання кредитів загального фонду держбюджету (крім захищених видатків бюджету)», – зазначається у тексті розпорядження.

У документі йде мова про те, що така економія дозволить бюджету вийти на запланований обсяг дефіциту.

Скорочення видатків торкнеться також Українського інституту книги (УІК), що вдарить по можливості брати участь у міжнародних ярмарках та реалізувати перекладацьку програму. А Український культурний фонд (УКФ) не зможе виплатити 120 мільйонів гривень за гранти 2019-го року.

Дослідниця та мистецтвознавиця Женя Моляр на своїй сторінці у Facebook повідомила, що Кмитівський музей образотворчого мистецтва не отримав кошти, які були надані грантом, та власні кошти, які дослідники платформи вклали у розвиток музею, не компенсують.

Водночас Генеральний директор Центру Довженка Іван Козленко зазначає на своїй сторінці, що Довженко-Центр не виплатить винагороду експертам за 11 та 12 конкурсами кінопроєктів (пітчингів), не розплатиться з підрядниками за грантом УКФ на суму понад 600 тисяч гривень та за вже поставлене обладнання на суму 2,3 мільйона.

 «Інформуємо, що Фонд продовжує реєструвати бюджетні зобов’язання, що виникли на виконання Договорів про надання грантів у рамках конкурсних програм 2019 року. Фонд звернувся до відповідних міністерств для надання роз’яснення цієї ситуації, поки ми не отримали офіційної відповіді. Ми щиро віримо, що все вирішиться якнайкраще для нас усіх і 2019 рік не залишить по собі негативних емоцій. Просимо зберігати спокій, готуватися до свят та участі в конкурсних програмах УКФ 2020 року», – коментують ситуацію в УІК.

Разом з тим у фонді зазначають, що на їх рахунках достатньо коштів, щоб здійснити виплати, однак платежі припинені Міністерством фінансів.

 «Рішення Міністерства фінансів справді було неочікуваним щодо призупинення платежів в кінці року, адже саме Мінфін і затверджував нам план асигнувань і розумів особливості грантодавця, адже УКФ керується 117 Постановою Кабміну, яка і встановлює оплату частинами», — додали в УКФ.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО