Останнє оновлення: 20:14 субота, 10 квітня
Музики
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Капела бандуристів ім. О. Вересая – учасник проекту «Мистецькі жнива-2018»
Капела бандуристів ім. О. Вересая – учасник проекту «Мистецькі жнива-2018»

Капела бандуристів ім. О. Вересая – учасник проекту «Мистецькі жнива-2018»

Капела бандуристів ім. Остапа Вересая та балетна група Чернігівського Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм 15 серпня у Києві взяли участь у Всеукраїнському експо-проекті «Мистецькі жнива-2018».

«Жнива» стартували 10 серпня в Національному центрі ділового та культурного співробітництва "Український дім".

Метою проект є популяризація унікальних традицій і культурного надбання України, репрезентація її економічного, туристичного та мистецького потенціалу.

Планується, що відзначення 27-й річниці Дня Незалежності України та 100-річчя відродження української державності участь у «Мистецьких жнивах», крім представників Чернігівщини, у різні дні візьмуть також митці Дніпропетровської, Житомирської, Сумської, Полтавської, Харківської, Львівської, Закарпатської та Рівненської областей.

Як розповіли керівники Капели бандуристів ім. О.Вересая заслужена артистка України Раїса Борщ та заслужений працівник культури України Микола Борщ, представлений учора на «Мистецьких жнивах» репертуар майже увесь побудований на фольклорі і мелодиці Чернігівщини.

В основу першої частини концерту увійшла поема-кантата Григорія Верьовкі «Тополя» за однойменним твором Тараса Шевченка. Але колектив капели не оминув увагою і мистецький спадок й інших своїх славетних земляків - Михайла Коцюбинського, Леоніда Глібова, Олександра Довженка та Павла Тичини. Музичні композиції, створені на основі або за мотивами творів цих українських класиків, були із захопленням зустрінуті відвідувачами «Українського дому».

Друга частина концертного дійства складалася, серед іншого, із авторських творів та сучасних аранжувань заслуженої артистки України, диригента Раїса Борщ. Прозвучали твори: Ярослава Барнича «О, соловію», Консуело Веласкес Торрес «Besame mucho», мелодія Романа Савицького» «Гуцулка Ксеня», авторський твір самої пані Раїси «Батьків моїх земля» та інші композиції.

В рамках «Мистецьких жнив-2018» нещодавно розпочав роботу і "Музей української народної пісні". Як розповіла керівник цього проект Руслана Лоцман, в експозиції музею будуть представлені музичні експонати з усіх регіонів України. Їх планується збирати, серед іншого, і з допомогою відомих українських артистів Ніни Матвієнко, Олега Скрипки, Ілларії, ансамблю пісні і танцю Збройних сил України і, звичайно ж, свою лепту у цю справу внесе і Капела бандуристів ім. Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Слід наголосити, що крім виступів артистів, в рамках проекту «Мистецьких жнив-2018» влаштовуються і виставки зразків декоративно-прикладного мистецтва. Чернігівщину в “Українському домі” учора представляв обласний Осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України на чолі із заслуженим працівником культури України Володимиром Морозом.

Прес-центр Чернігівського обласного
філармонійного центру

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Український гурт МАХА підкорює стрімінговий сервіс Spotify

SVOBODA.FM