Останнє оновлення: 20:14 субота, 10 квітня
Фестиваль
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Відлунав Батуринфест «Шабля»
Відлунав Батуринфест «Шабля»

Відлунав Батуринфест «Шабля»

На три дні до Батурина приїхала не тільки активна молодь з Чернігівської та Сумської областей, творчі колективи м.Київ та рок-гурти з усієї України, а й дощ, який дещо змінив плани першого дня Батуринфесту «Шабля» і наробив клопоту у наметовому містечку.

Проте, це тільки додало козацького драйву й не завадило зібрати на славетній батуринській землі близько 10 тисяч відвідувачів!

Звісно, третій день фестивалю, про який пишуть більшість ЗМІ, був найбільше насичений подіями та підтвердив основне гасло фесту – «Же през шаблі маєм право» (із «Думи» Івана Мазепи)! На великій сцені Співочого поля – виступи військового оркестру 58 ОМПБР ЗСУ з репертуаром військової класики та кавер-версій всесвітньо відомих рок-виконавців, академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські Клейноди» Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм,

Київського академічного театру українського фолькльору «Берегиня», богатирські ігри від стронгмена Олександра Пеканова, на рок-концерті: Віктор Погуляй, «Новий День» м.Конотоп, рок-експерименти з трембітою та сопілкою Івано-Франківського гурту «Коралі». Хед-лайнером фесту став київський гурт «Kozak System», який потужно виконав і свою пісню «Шабля». Паралельно з нічним кінозалом (фестивалем «Відкрита ніч» – Дубль 21 – 2018) тривала українська дискотека від DJ Rocket-Jam.

Різні сторони української козацької душі демонстрував Батуринфест, тому розпочався третій день панахидою біля Пам’ятника Героям Батуринської трагедії 1708 року та відкриттям виставки «В’язні сумління», присвячену Українській Гельсінській спілці, яку відкрили: О. Сокульська – голова Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, директор газети «Наша віра», К. Маціюк – представник Хмельницького осередку товариства, О. Костюк – народний депутат України І скл., віце-президент Асоціації народних депутатів України, О. Сугоняко – політик, економіст, громадський діяч, народний депутат України 12 скл., президент АУБ.

Усі дні фестивалю можна було відвідувати екскурсії унікальними локаціями НІКЗ «Гетьманська Столиця», виставки майстрів українського, традиційного, декоративно-ужиткового мистецтва, виставку національно-патріотичної літератури, фуд-корт та поярмаркувати серед яток майстрів хенд-мейду, подивитись виставку, сучасної, військової техніки та стрілецького озброєння (58 ОМПБР ЗСУ), виставку світлин воїнів учасників бойових дій на Сході України та наданих ними експонатів, військово-історичну реконструкцію. На жаль, з технічних причин не злетіла повітряна куля, проте для дітей працювало велике атракціонне містечко.

Другий день був наповнений вишкольним духом – турнір зі спортивного орієнтування, майстер-клас з історичного шаблювання від військово-історичних реконструкторів, квест «Стежками Конституції». Для глядачів працювала літературно-поетична галявина, виступали барди, 18 кобзарів-лірників, в міському будинку культури на фольк-сцені виступили колективи с.Алтинівка, с. Носелівка, с.Городище і народний аматорський фольклорно-обрядовий ансамбль «Козацька душа» м.Батурин. Під час презентації фільму «МІФ» (режисери Л. Кантер, І.Ясеній) про Василя Сліпака зала багато разів завмирала у єдиному подиху зі сльозами, які поглинала темрява. Було про що подумати й під час нічного кінозалу на показі сучасних українських фільмів («Кіборги», «Червоний»). Другого дня вечірній концерт рок-сцени об’єднав гурти: «Варйон» м. Київ, «Скеля» м.Чернігів, «Протифаzа» м.Бахмач, гурт Телері («Останні») м.Переяслав-Хмельницький, «Рутенія» м.Івано-Франківськ.

Київські рок-гурти «Хорея Козацька» і «Тінь Сонця» потужним позитивним настроєм увінчали перший дощовий день фесту, а передували їм – історичний диспут «Державотворення та Конституція» (д.і.н. В.Брехуненко, М. Ковальчук, к.і.н., ст.н.сп. Інституту української археографії та джерелознавства ім. Грушевського НАНУ, Р.Захарченко, краєзнавець, аспірант Інституту археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського НАНУ, модератор – Б.Галайко, к.і.н., директор Науково-дослідного інституту українознавства МОН України) та молодіжні дебати (тренери Чернігівського відділення ВМГО «Федерація дебатів України»), які розглянули резолюцію «Надання Батурину статусу Гетьманської столиці у сучасній Украні».

В перший день гостей фестивалю в парку Палацу К.Розумовського зустрічав багатий ярмарок, виставка національно-патріотичної літератури, алея майстрів, учні та вчителі Конотопської школи №10 презентували виставку «Жіночі головні убори від минулого до сьогодення».

Головні організатори фесту Батуринська міська рада та Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» висловлюють подяку за величезний вклад і волонтерську роботу: ГО «Вогонь відродження», Сосницькому РМГО СК «Анти», МГО «Сокіл», творче втілення ГО «Голосіївська криївка» і Мистецькому об’єднанню «Глечик». Щира підтримка БФ «Велика родина» та особисто В.І. Ульянченко стала запорукою у підготовці та проведенні Батуринфесту «Шабля».

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Український гурт МАХА підкорює стрімінговий сервіс Spotify

SVOBODA.FM