Останнє оновлення: 17:05 субота, 16 січня
Класика
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Вечір Моцарта відбувся у філармонії Чернігова
Вечір Моцарта відбувся у філармонії Чернігова

Вечір Моцарта відбувся у філармонії Чернігова

19 червня на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм знову звучали твори Вольфганга Амадея Моцарта.

Цього разу - у виконанні Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” під управлінням художнього керівника та головного диригента, Заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача.

Солірували: Заслужений артист України Микола Сук (фортепіано, США), Ольга Шадрина (фортепіано, м.Чернігів), Кирило Бондар (скрипка, м. Київ) та Валентина Буграк (альт, м.Київ).

Музиканти виконали концерт для двох фортепіано з оркестром мі-бемоль мажор і концертну симфонію для скрипки та альта з оркестром мі-бемоль мажор.

Вже традиційно, перед початком концерту до слухачів звернувся Микола Сукач. Маестро поділився своїм баченням та особистим ставленням саме до цих безсмертних творів Моцарта.  За словами пана Миколи, він 25 років диригує ці концерти з різними оркестрами. Особливо митець закоханий у концертну симфонію великого австрійського композитора, яка усі ці роки немовби супроводжує його по життю. Якщо перший твір, за словами диригента, не має якогось, так би мовити, штучного наповнення стосовно тонального плану, то другий -  є дуже незручним для струнних інструментів. Тому що ці інструменти налаштовані до більш мажорних тональностей.

Незважаючи, що обидва твори написані у 1779 році, вони, як розповідає Микола Сукач, мають кардинально іншу музичну естетику. Концерт для двох фортепіано з оркестром є своєрідним діалогом, чи, навіть, змаганням двох інструментів з оркестром, то концертна симфонія для скрипки та альта з оркестром має більш філософський контекст. І це, напевне, тому, що незадовго до написання симфонії у Моцарта померла мати. Саме тому цей твір з усією впевненістю можна вважати реквіємом.

Чернігівська публіка досить приязно зустріла виконання обох концертних творів, про що свідчили тривалі овації і вихід музикантів на сцену “на біс”.

Прес-центр
Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Де побачити зубрів, оленів, косуль та інших диких тварин в природному середовищі?

Пресслужба Держліcагентства