Останнє оновлення: 16:34 понеділок, 23 липня
Історія і сьогодення
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Перший в Україні пам’ятник воїнам Кримського ханства та їхнім союзникам з’явився на Чернігівщині
Перший в Україні пам’ятник воїнам Кримського ханства та їхнім союзникам з’явився на Чернігівщині

Перший в Україні пам’ятник воїнам Кримського ханства та їхнім союзникам з’явився на Чернігівщині

Делегація членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримськотатарських та українських вчених відвідала кілька поселень Ічнянського району на Чернігівщині та взяла участь в урочистих заходах, присвячених встановленню пам’ятного каменю на честь подій 1659 року.

Саме у нинішньому селі Крупичполе зустрілися та об’єдналися українське і кримськотатарське війська перед битвою в Конотопі.

Вже на під’їзді до міста гостей з Києва зустріли трьома прапорами – кримськотатарським, українським та козацьким, а зі словами привітання до гостей звернувся голова місцевої козачої громади і «Соколиного хутора» Микола Череп, предки якого походять із запорізьких і кубанських козаків. Прозвучали слова про давність відносин двох багато в чому різних, але таких близьких один одному народів – українського і кримськотатарського.

– Ми як нащадки і представники війська Кримського ханства, яке тут воювало, шануємо пам’ять нашого народу і приїжджаємо сюди, щоб продовжити традицію дружби [з українським народом]. Кримські татари та українці приречені бути разом. Прийде час, коли кримськотатарський народ збільшиться і зміцніє, і ми будемо і далі гідними союзниками, – зазначив член Меджлісу Різа Шевкієв.

Місцеві активісти на великій конференції, що відбулася в Школі мистецтв, розповіли про аспекти культури кримськотатарського народу, а також про тісні взаємини українців і кримських татар протягом всієї нашої довгої спільної історії.

Під час заходу представники Меджлісу також розповіли присутнім про нинішній стан справ в окупованому Криму, про порушення прав людини, переслідування і судові справи над кримськими татарами та українцями.

– Наша історія сповнена гідних прикладів та яскравих образів, культурної та духовної спадщини. І в цій історії були союзи, братство і підтримка. Прикладом цього є Конотопська битва… Ті історичні події і зараз повторюються – сьогодні ми знову повинні об’єднатися, бути разом. І тільки так ми зможемо протистояти якимось зовнішнім загрозам, – зазначила Гаяна Юксель, згадуючи про події 2014 року, коли Росія анексувала Кримський півострів.

Візит київської делегації продовжився заходом, заради якого вона і прибула в Ічнянський район – урочистим відкриттям в селі Крупичполе пам’ятного каменю, присвяченого єдності і солідарності українського і кримськотатарського народів.

Пам’ятник має велике історичне значення. На місці сучасного села Крупичполе в липні 1659 року відбулася зустріч двох потужних армій – військ українського гетьмана Івана Виговського і кримськотатарського хана Мехмеда Гірея IV. Саме звідси міцний українсько-кримськотатарський військовий союз відправився на легендарну Конотопську битву, де пліч-о-пліч два народи воювали з московським агресором.

Проект закладки пам’ятного каменю був ініційований і реалізований місцевими активістами, Меджлісом кримськотатарського народу і підтриманий керівництвом Ічнянського району. Він є першим на материковій Україні пам’ятником, присвяченим воїнам Кримського ханства та їх українським союзникам.

В урочистому відкритті взяли участь і жителі невеликого українського поселення, які порадували київських гостей народними піснями, а голова сільської ради Василь Петрович Мисан в своєму виступі підкреслив всю важливість події для обох народів.

– Це місце повинно бути Меккою для кожного українця і кримського татарина… Ми маємо право на наше спільне майбутнє. Ми і сьогодні проходимо непрості випробування, але ми переможемо, – сказав Ескендер Барієв.

Детальніше про подію – у відеосюжеті:

Коментарі (1)

товарищ | 2017-08-06 18:33

Хохлы с ума посходили.\\\\\\\\\------ IP 5.248.193.7
Хост: 5-248-193-7.broadband.kyivstar.net
Город: Чернигов
Страна: Ukraine
IP диапазон: 5.248.128.0 - 5.248.255.255
CIDR: 5.248.128.0/17
Название провайдера: Kyivstar GSM
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Чернігів готується до футбольного матчу «Десна» – «Шахтар». Вулицю перекриють

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор