Останнє оновлення: 16:05 субота, 21 липня
Анонс
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / У вересні на Чернігівщині хочуть провести фестиваль «Литаври»
У вересні на Чернігівщині хочуть провести фестиваль «Литаври»

У вересні на Чернігівщині хочуть провести фестиваль «Литаври»

«Литаври» («Lytavry») – міжнародний фестиваль інтеграції слова в сучасному арт-просторі під такою назвою планують влаштувати 22-24 вересня у Чернігові та Ніжині.

Його презентацію в обласній раді провела організаторка – голова громадської організації «Центр новітніх ініціатив та комунікації», чернігівська журналістка, письменниця Тетяна Винник.

За її словами, метою літературно-мистецького форуму, на який хочуть запросити представників 20 країн, є популяризація Чернігівщини, як центру культури і мистецтв Сіверського краю.

«Такий фестиваль на нашій землі буде вперше, тим більше, коли йдеться про трансформацію слова в різні види мистецтва. Його ідею я виношувала доволі довго, – заявила керівникам фракцій та членам двох постійних комісій обласної ради організаторка. – Хочу заснувати бібліотеку фестивалю, аби ми щороку видавали альманах сучасної української та зарубіжної поезії гостей форуму, який би надсилали до шкіл. Також хотілося б проводити заходи, які б згуртовували письменників, театралів, музикантів, просто творчих людей. Це може бути поетичний театр, слово, музика і візуальне мистецтво, піскова анімація, вечір перформансів, показ мод, майстер-класи побутових українських танців. Є задум створити міжнародну культурну платформу, яка допомагатиме поширенню мистецтва у Сіверському краї».

Як запевнила Тетяна Винник, попередньою програмою фестивалю передбачено виступи відомих поетів, музикантів та художників.

«Я залучаю київський театр поезії «Мушля», представники якого зроблять виставу для «Литаврів» і возитимуть його всією Чернігівщиною та Україною, – повідомила вона. – Молоді буде цікаво побачити тих популярних майстрів слова, яких вони не бачили – Герасим’юка, Іздрика, Любку. Ось чому наші волонтери ходитимуть по школах і розповсюджуватимуть квитки».

Загальний бюджет фестивалю наразі обраховують у 268 тисяч гривень.

«Пропонується запросити до Ніжина співачку Антоніну Матвієнко, львівський гурт скрипалів «Артехата», столичну музикантку Христину Халимонову», – пояснила організаторка, закликавши партійні осередки та депутатський корпус матеріально підтримати творчий форум.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Хто і навіщо спалив авто засупнику Козелецької об'єднаної громади?

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор