Останнє оновлення: 21:20 неділя, 28 лютого
Культура
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Чернігівські військові «за мирне небо і чисті зорі»
Чернігівські військові «за мирне небо і чисті зорі»

Чернігівські військові «за мирне небо і чисті зорі»

Експозицію «За мирне небо і чисті зорі», що присвячена 25-й річниці виведення радянських військ із Афганістану, презентували у Військово-історичному музеї Чернігова.

Повідомляє регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

До мистецького закладу завітали воїни-афганці, матері загиблих солдатів, військовослужбовці гарнізону, вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, учнівська та студенська молодь.

На виставці широкому загалу представили документи, фотографії, нагороди та військове спорядження, якими користувалися наші земляки на війні в азіатській країні. Слід зазначити, що історія боїв у Афганістані тут відображена і  експонатами, які надали військовослужбовці з частин, що дислокуються у обласному центрі.

Це особисті речі воїнів-афганців командира 8-го командного пункту армійської авіації підполконика Сергія Шаповалова та начальника 407-го військового госпиталю полковника медичної служби Олександра Слєсаренка. Обоє вони бойові офіцери. Сергій Шаповалов тричі був поранений в Афганістані, має чотири радянські бойові ордени. Олександр Слєсаренко служив лікарем окремої мобільної частини і також має численні бойові нагороди, серед яких два ордени Червоної зірки.

Також під час урочистостей відбулася презентація нової книги колишнього воїна-афганця, доцента, завідувача кафедрою етнології Чернігівського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Юрія Русанова «В пащі Панджшера». У своїй історично-документальній повісті автор розкриває нові таємниці історії.

Один з найбільш кровопролитних боїв радянських військ в Афганістані відбувся 30 квітня 1984 під час Панджшерскої операції. Радянські підрозділи потрапили в організовану засідку душманів, чисельність яких була значно  більшою і були вимушені вести нерівний жорстокий бій. Серед сорока двох загиблих  чернігівець Олег Шаповал. Загалом у афганській війні загинуло 115 синів сіверського краю.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  У бібліотеці Короленка відбувся літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…"

SVOBODA.FM