Останнє оновлення: 16:41 неділя, 23 листопада
АНОНС
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Різдвяна Коза ходитиме, співатиме та танцюватиме на Алеї Героїв
Різдвяна Коза ходитиме, співатиме та танцюватиме на Алеї Героїв

Різдвяна Коза ходитиме, співатиме та танцюватиме на Алеї Героїв

Народна традиція «водити різдвяну Козу» повертається в Чернігів.

«Коза» – це новий зимовий міні-фестиваль фольклорних колективів, який дарує місту, його мешканцям і гостям та ж сама команда, яка створила популярний музично-мистецький проект «Зелена сцена».

Повыдомляэ координатор дискусійного клубу "Експертна думка" .

«Коза» ходитиме, співатиме, танцюватиме в суботу, 11 січня, з 12.00 до 16.00 на вже звичному місці – на початку Алеї Героїв. Головною  зіркою програми  стане відомий етно-гурт «Божичі», який вже двічі виступав в Чернігові, але – влітку. Тепер «Божичі» заспівають для нас різдвяних пісень.

Разом з ними «Козу» водитимуть професійні і аматорські колективи міста й області. Глядачі  побачать старовинний полтавський вертеп за сценарієм 18 сторіччя, почують традиційний хоровий спів і сучасні варіації на новорічні й різдвяні теми… Вже є заявки із Батурина, Ніжина, Корюківки. Цікаві програми мають  презентувати культурно-мистецькі центри, навчальні заклади, театри,  народні хори.  

Пошук учасників триває, і до участі в фестивалі «Коза» запрошуються професійні і аматорські колективи, театральні та мистецькі осередки, та й просто жителі нашого міста й області, які цінують і зберігають народні традиції і здатні запропонувати цікаву й яскраву новорічно-різдвяну програму!

Головна мета свята – донести красу народних традицій до молоді, відтворити певну історичну справедливість і повернути стародавній звичай у сучасний побут. А ще є сподівання, що фестиваль «Коза» стане поштовхом для розвитку зимового подієвого туризму. І люди в Києві, Черкасах, Запоріжжі питатимуть один одного: «А ви куди на зимові свята? – До Чернігова! «Козу» водити!»

– Українська культура має свій колорит, свої особливості – це наше величезне багатство, це надбання, яке хочеться відроджувати, хочеться донести до народу. Найголовніше – що і у нас в Чернігові, і за його межами є дуже багато колективів, які несуть ці традиції, і які можуть показати щось надзвичайне і гарне.

Дуже хочеться привнести в наше свято фольклор, збережений по селах, почути щедрівки, які зберігалися в родинах з давніх-давен, побачити, як передається народна традиція. Дати їй нове життя, - каже Дмитро Янчук, куратор мистецьких проектів.

–  Вдалих прикладів міських новорічних свят багато. Можна взяти за приклад далеку Європу, можна – наш український Львів, де щороку триває ціла низка зимових ярмарків і свят, від середини грудня до самого Водохреща. Ще ближче до нас – у Києві, в Мамаєвій Слободі відбуваються чудові народні свята. Чому б і нам не зробити те ж саме і не влаштувати свій, чернігівський зимовий фестиваль? Хай він поки що невеличкий. Але ми маємо спробувати!

Проект «Коза» – некомерційний, а тому ми покладаємось на підтримку і допомогу наших партнерів і самих чернігівців. А наші люди, я це знаю, здатні об’єднатися заради доброї справи. Тому що люблять своє місто і хочуть зробити життя в ньому більш жвавим і різноманітним. Наші свята ми створюємо самі!  І в цьому, мабуть, головна цінність подібних справ, - уточнила Олександра Федоренко, директор творчої агенції «Че-студіо».

Підготовка до фестивалю триває в партнерстві з міським управлінням стратегічного розвитку і туризму. Допомагають волонтери. А ще у «Кози» є смачний і гостинний партнер – кафе «Варенична». Тож всіх, хто завітає на міні-фестиваль, частуватимуть гарячим духмяним чайком! А… коза? Коза обов`язково буде! 

закрити

Додати коментар:

Фотоновини

  Голодний 1947 рік у Чернігів

SVOBODA.FM