Останнє оновлення: 16:32 понеділок, 10 червня
традиції
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Вишиваний МЕГАмарш крокував Черніговом (відео, фоторепортаж)
Вишиваний МЕГАмарш крокував Черніговом (відео, фоторепортаж)

Вишиваний МЕГАмарш крокував Черніговом (відео, фоторепортаж)

Перший млинець НЕ комом – це про мегамарш вишиванок у Чернігові. Підтримана депутатом міської ради Костянтином Івановим громадська ініціатива покликана популяризувати український народний одяг, традиції і культуру насамперед серед молоді.

Люди різного віку з різними поглядами на життя й різними політичними переконаннями крокували у вишиванках Черніговом, співали пісень, читали вірші, брали участь у конкурсах.

Учасники маршу розповідали найдивовижніші історії, пов’язані зі своїми вишиванками. Переможцями вишитих історій стали Оксана Орда і Володимир Оніщук з Корюківки. Їхні вишиванки – то справжні раритети, що мандрували від дідів-прадідів і знайомих, а також ставали символами перших днів подружнього життя. Не менш цікавою є історія власноруч вишитої сорочки Ірини Шевченко, виготовленої у далекій Естонії.

Найбільш незвичною серед присутніх була вишивка червоним по чорному, красиві великі квіти на сорочці львівського походження. У голови чернігівської міської «Свободи» Володимира Поліщука – старовинний чернігівський орнамент 300-річної сивої давнини, а от депутат міської ради В’ячеслав Лебідь вдягнув класичну поліську вишивку «білим по білому». Дехто купив вишиту сорочку усього за 30 хвилин до мегамаршу вишиванок.

Ніхто з яскравих учасників маршу не залишився без уваги і призів. Біля Катерининської церкви призи отримали також наймолодші і найстарші учасники мегамаршу.

Окрім депутата міської ради Костянтина Іванова, який люб’язно надав учасникам призи, захід відбувається за підтримки громадських активістів - Олександра Ясенчука, Олександра Грищенка, Ані Кірилової, Дениса Домоцького, Апіни Гуменюк, представника програми «Flex» (обмін старшокласниками-лідерами між Україною та США), о. Євгена Орди, громадських організацій «Суспільна Служба України» (Чернігів, голова Тетяна Жогалко), «Альтернатива» (Корюківка, голова Володимир Оніщук).

Коментарі (7)

Алексей Письменный | 2013-05-27 07:54

Сергій Соломаха
ПакульЧи не Вам ,пане Сергію не знати,що 25го числа всесвітній день вишиванки.Так коли краще проводити марш?
Соломаха опять "блеснул" "умом"?

Пакуль | 2013-05-26 15:40

Сергій Соломаха
Чи не Вам ,пане Сергію не знати,що 25го числа всесвітній день вишиванки.Так коли краще проводити марш?

911 | 2013-05-26 11:41

Сергій Соломаха
абсолютно вірно. адже це підкреслює зв’язок між поколіннями. вносить елемент ностальгії і свята. це - небуденно. у старому світі: німеччині, австрії, польщі люди ходять у неділю до церкви у старовинних одягах своїх родичів.
це прекрасно і стильно. у західній україні також жива ця стара традиція. а хіба у нас немає старожитностей по скринях? наші люди просто погано виховані в цьому плані й псевдо-сором’язливі.
доки ми не навчимося своє цінувати понад усе (як дітей і батьків) - доти будемо пасивним перекоти-полем, а не політично сильною нацією.
мене радує, що у наших людей є національний одяг. бо років 7-8, коли я йшла на день незалежності у вишиванці, на мене оглядалися, як на інопланетянку чи прокажену. але вчора відчула, що свідомість змінилася. слава україні!

Сергій Соломаха | 2013-05-26 11:21

Панове, парад вишиванок мабуть більш доречно проводити на День МАТЕРІ. Мені першу вишиванку для утрєніка в дітсадку вишила мати. І так, мабуть, у більшості.

ВВСу | 2013-05-26 10:34

А може тобі лапті, парткі та касаваротачкі краще одягти?

СNN | 2013-05-26 09:43

ВВС
Ага. Первым делом смирительные толстовки для Колесниченко с Табачником и кокошники для Богословской и Бондаренко :)).

ВВС | 2013-05-26 09:35

А давайте оденем ещё шаровары!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  У житті є завжди місце для… півоній

SVOBODA.FM