Консул Польщі сказав, що Україна вже в Європі (Фото, відео)
З такою думкою 1-й радник і керівник консульського відділу посольства Республіки Польща в Україні Рафал Вольскі відвідав минулого тижня старовинний Ніжин. В одноденну програму перебування консула увійшли відвідини мерії, Ніжинського державного університету (НДУ) і музеїв, участь у міському фестивалі польської культури. Останній відбувся завдяки матеріальній підтримці польського посольства у стінах НДУ.
Візит дипломата розпочався з прийому заступниками міського голови.
Сам міський голова Михайло Приходько в цей час проводив чергове засідання виконкому. Тим не менше, отримавши сувеніри і фотоальбом «Легенди Ніжина», Рафал Вольскі дипломатично зазначив, що важливою складовою ніжинських легенд є легендарна ніжинська гостинність.
– Ніжин – це не тільки старовинна козацька столиця, але й столиця князівська, - сказав дипломат, вислухавши інформацію посадовців про наміри створити заповідник і накинути місту ще 200 років до його віку.
Перший радник польського посольства також зазначив, що спостерігає зразкову діяльність польської громади у Київському консульському окрузі, а Ніжин в свою чергу є зразком співпраці з національними громадами.
Рафал Вольскі не шкодував компліментів, особливо з приводу активної реконструкції історичних пам’яток Ніжина. На його думку, складно знайти в Україні регіон з такою великою кількістю історичних місць. Саме тому дипломат висловив готовність ділитися польським досвідом «об’єднання потенціалу заради примноження туристичного капіталу».
– Мої очікування від Ніжина завжди були перевищені тим, що я тут зустрів. Але Ніжин повинен краще інформувати про свою історію і найважливіші речі, - продовжував Рафал Вольскі.
Варто додати, що в Ніжинському державному університеті польську активно вивчають. Лектор з польської Барбара Янушкевич працює не лише в університеті, а й у 15-й і 16-й школах міста, відбувається активний обмін студентами.
За словами дипломата, ніжинські поляки хочуть бути добрим елементом місцевої громади і роблять все для того, щоб у Польщі якомога більше знали про Ніжин.
– Ми готові супроводжувати і підтримувати цікаві спільні проекти. Але бажано знайти у Польщі місто-побратим Ніжину, - з такою ідеєю виступив консул під час офіційної зустрічі.
Високих гостей, яких супроводжувала президент ніжинської Спілки поляків «Астер» Фелікса Бєлінська, розкішною культурною програмою у стінах НДУ привітали видатні колективи Ніжина. Серед них – хор «Світич» під керівництвом заслужених діячів мистецтв України Людмили Шумської і Людмили Костенко. У квітні колектив з успіхом виступив на щорічному Великодньому фестивалі «Virgo Lauretana» в італійському місті Лорето, звідки повернувся з дипломом.
Оркестр народних інструментів під керівництвом доцента НДУ Миколи Шумського вразив присутніх на фестивалі польської культури величними маршами відомих композиторів і фантазіями на теми популярних пісень. А дитячий колектив «Вікторія» під керівництвом Вікторії Вишневої навіть заспівав для поважного товариства польський гімн і пісні польською мовою. Варто відзначити, що дітки 4-5 років з цього колективу також щойно повернулися з успішних виступів у Греції і Туреччині на фестивалях дитячого танцю й одразу взяли участь у фестивалі польської культури.
Керівники творчих колективів отримали дипломи культурно-просвітницької спілки «Астер» від її президента Фелікси Бєлінської. А закінчився фестиваль спільним фотографуванням, добрими посмішками і зарядом гарною настрою митців і високих гостей.
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 9743 |
Посилання до теми:
1.09.2009 II фестиваль "Київська Русь" у древньому Любечі. ФОТОрепортаж
14.05.2012 "Сіверська феєрія" розквітла на Чернігівщині (Фото)
28.10.2009 Завершився фестиваль єврейської пісні «Чернігівська осінь»
13.09.2011 ІІІ Всеукраїнський фестиваль кларнету. ФОТО
25.03.2010 У Чернігові стартував ІІ міжнародний театральний фестиваль «Простір». ФОТО
































Коментарі (1)
Правдоруб("Глибокий рів") | 2012-06-01 19:03
А нам видно - що у ж***.