Останнє оновлення: 21:09 вівторок, 13 квітня
культурний прорив
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Грати як Яковченко
Грати як Яковченко

Грати як Яковченко

У травні виповнилося 112 років з дня народження відомого українського актора, славнозвісного прилучанина Миколи Яковченка. Велику частину свого життя метр театру та кіно віддав сцені. Не забувають його нащадки! У Прилуках 19-20 травня відбувся Перший відкритий регіональний конкурс акторської майстерності імені Великого Сміхотворця, пише газета "Відомості Чернігівщини".

Три театральні колективи – Народний театр «Рампа» міського Будинку культури (м. Прилуки), Чернігівську міську школу мистецтв та Народний аматорський драматичний колектив «Сузір’я» драматичної студії театрального мистецтва «Серпантин» (м. Конотоп) – представляли 14 молодих конкурсантів.

Оцінювало їх  журі у складі акторів Чернігівського обласного українського академічного музичного драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка Ольги Дущенко та Діни Лобур і Заслуженої артистки України, голови журі Антоніни Баглій. 

Юні театрали виступали у трьох розділах: читали монологи, розігрували фрагменти з різноманітних вистав та показували довільну програму (розповідали байки, співали, танцювали тощо). Молоді актори вражали своєю грою. Шкода, що подивитися на це прийшло малувато людей.

Адже конкурсантам вдалося і повеселити, і змусити задуматися. Очі учасників горіли натхненням, любов’ю до театру, і це повною мірою передавалося глядачам. 

– Радує, що є діти та молодь, не байдужі до театру, – розповіла по закінченні першого конкурсного дня голова журі Антоніна Баглій. – Ця сцена надихала їх. У кожному було щось від великого Миколи Яковченка, щось тепле, те, що зачіпає, торкається глибин душі. Я впевнена, що перед нами виступали майбутні зірки українського театру. І ми ще не раз почуємо їхні імена. 

Наступний день визначив переможців. Перед присутніми виступив заступник міського голови Прилук Григорій Мисан. 

– Даний конкурс став ще одним кроком у популяризації театрального мистецтва та вшанування видатного актора, прилучанина Миколи Яковченка, – сказав посадовець. – Хотілося б висловити величезну вдячність усім, хто долучився до організації та проведення цього свята. Я вірю, що з часом театральне мистецтво стане справжньою віддушиною для кожного жителя нашого міста. І по учасниках конкурсу, по їхній роботі на сцені я впевнено можу сказати, що всі передумови для цього є. 

Головним спонсором конкурсу виступив Почесний громадянин Прилук Юрій Коптєв, який завжди підтримує розвиток культури свого рідного краю. Надзвичайно приємно, що прилучани не посоромили своїх відомих земляків – ні Миколу Яковченка, ні Юрія Коптєва. Отже, дипломом третього ступеня і грошовою премією у 500 гривень були нагороджені молоді акторки театру «Рампа» Анна Русинська та Оксана Хантіль.

Такої ж нагороди удостоїлася чернігівчанка Катерина Довгаль. Дипломи другого ступеня і по 600 гривень отримали юні прилуцькі «зірочки» Владислав Іштукін та Діана Будюк. А от перше місце судді вирішили не присуджувати. Особливим дипломом було відзначено наймолодшого учасника конкурсу, 9-річного Богдана Марусича, теж актора театру «Рампа». 

Крім пам’ятної статуетки, хлопчик одержав премію у розмірі 600 гривень. Ну, а гран-прі конкурсу та головний приз – 2500 гривень – поїхали до Конотопа. Їх виборола Марина Люшина. 

Сценічна гра цієї акторки вразила не тільки глядачів, а й журі. То був справді театр найвищого ґатунку. Нагороду за свого керівника (пані Марина очолює драматичний колектив «Сузір’я») отримував актор Олександр Бондарь. 

– Мене переповнює гордість, – заявив молодий талант, – за наше місто, за нашого керівника. Вона цілком заслужила це визнання. Дякуємо Прилукам за такий конкурс, за те, як щиро нас тут зустрічали. Це велика сцена, і ми обов’язково повернемося на неї наступного року за новими перемогами. 

Дійсно, конкурс акторської майстерності імені Миколи Яковченка має стати щорічним. Адже де відкривати таланти, як не на подібних змаганнях? Кращого вшанування геніального Яковченка у його рідному місті годі й придумати. 

Іван Українець

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Молдову на Євробаченні представить співачка українського походження — Natalia Gordienko

SVOBODA.FM