Дерево, прикрашене писанками, "виросло" у Батуринському храмі
Кожен, хто відвідав на Великдень козацьку церкву Покрови Пресвятої Богородиці, що в м. Батурин, не міг оминути поглядом Великодне деревце, що красувалося посеред храму. Це молоденьке цитрусове деревце, прикрашене писанками – так, так, саме писанками, виготовленими власноруч діточками та умільцями центру дитячої творчості, що нещодавно розпочав свою роботу при цьому храмі.
Адже, писанки в нашому регіоні – новина, бо до цього часу у нас ніхто таким видом творчості не займався.
З розмови з настоятелем церкви Покрови Пресвятої Богородиці (ПЦ КП) Митрофорним протоієреєм о. Романом (Кривком Романом Дмитровичем) дізнаємося, що ідея виготовлення писанок виникла давно, але лише на початку березня цього року її вдалося втілити в життя.
Дитячий центр відвідують понад сорок діточок різних вікових груп. Тут є діти від першокласників до дев’ятикласників.
Для учнів перших – других класів діє гурток «Умілі ручки» під керівництвом учительки Батуринської ЗОШ Петрук Оксани Петрівни.
Для старших діточок діють гуртки «Образотворчого мистецтва» під керівництвом Тинкалюка Сергія Васильовича, гурток «В’язання» під керівництвом Галайби Наталії Вікторівни та гуртки «Художньої ліпки» та «Писанкарства».
Гуртки збираються тричі на тиждень, а саме в п’ятницю, суботу та неділю. В дитячому центрі є всі умови для навчання, творчості та дитячих розваг. Є чудова бібліотека, а у світлиці можна випити чаю зі смачним печивом та цукерками.
Ніхто з юних відвідувачів не залишений без уваги. До Великодня кожен з гуртківців був обдарований о.Романом солодкими гостинцями – це були шоколадні зайці, яєчка та курчатка.
Учасниками дитячого центру разом з їхніми наставниками було виготовлено понад п’ять десятків писанок, а декілька з них обплетено гачком та оздоблено дрібними прикрасами. Великодного кошика також було надіслано до Києва – спонсору пані Наталії Яресько.
Це жінка, яка всебічно опікується центром дитячої творчості в Батурині. Іншими писанками було прикрашене деревце, що й знаходиться в приміщенні церкви. Може ці писанки не такі вже й досконалі, але вони найперші в житті цих діточок, а значить – найкращі.
В центрі діточкам прищеплюється все рідне, українське. До речі, ікони в церкві покриті дуже гарними вишитими рушниками роботи мами о.Романа. Крім цього, у священника є декілька облачінь (одяг священника), зроблених та вишитих власноруч також пані Галиною Кривко. Це справжні і неповторні витвори мистецтва.
Тому і не дивно, що о. Роман має золоті руки, бо перейняв майстерність від неньки і намагається передати свій досвід тому, хто цього прагне.
Настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці о.Роман цього року зустрів свій дванадцятий Великдень в Батурині, а планів на майбутнє ще дуже багато. Отже, хочеться побажати йому і його прихожанам Божого благословення та здійснення всіх мрій і сподівань.
Марина ГЕРАСЬКО
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 9087 |
Посилання до теми:
21.03.2012 Туристичні принади Чернігівщини. ФОТО
12.03.2012 По місцях славетної родини Розумовських. ФОТО
12.03.2012 Батуринська осiнь. ФОТО
6.10.2011 У Батурині щодня знаходять боєприпаси
5.10.2011 У Батурині збирають «врожай» для вибуху в п’ятницю
4.10.2011 На території «Батурина» знайдені снаряди і міна
30.09.2011 Вибух у Батурині. ВІДЕО
































Додати коментар: