Останнє оновлення: 16:32 понеділок, 10 червня
Річниця
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / До 100-річчя Марка Бернеса в Ніжині встановлять меморіальну дошку

До 100-річчя Марка Бернеса в Ніжині встановлять меморіальну дошку

У п'ятницю, 7 жовтня, об 11:00 у Ніжині відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки до 100-річчя від дня народження відомого актора та співака Марка Бернеса (справжнє прізвище - Нейман). Про це УНН повідомили у прес-службі Головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської обласної держадміністрації.

Марк Нейман народився 21 вересня 1911 р. в Ніжині, у сім'ї торговця старими речами. Коли хлопцеві було 5 років, родина переїхала до Харкова. Тут він у 1929 р. закінчив театральні курси, працював у драматичному театрі, взявши собі псевдонім "Бернес". У 17 років він поїхав з дому, сподіваючись знайти акторську роботу. Працював у московських театрах (серед яких -  Малий та Большой театри) статистом.

З 1935 р. знімався в кіно. Став особливо популярним після виконання ролей Кохужарова в фільиі "Винищувачі", де заспівав пісню "Улюблене місто" (муз. М. Богословського на сл. Є. Долматовського), та Дзюбіна у фільмі "Два бійці", в якому виконав пісні "Темна ніч" (муз. М. Богословського на сл. В. Агатова), а також хара́ктерну, стилізовану під одеську "Шаланди". Інші відомі пісні його репертуару: "Журавлі" (муз. Я. Френкеля на сл. Р. Гамзатова), "Я люблю тебе, життя" (муз. Е. Колмановського на сл. К. Ваншенкіна), "Хмари над містом встали" (муз. і сл. П. Арманда), "Москвичі" (муз. А. Ешпая на сл. Е. Винокурова), "З чого починається Батьківщина" (муз. В. Баснера на сл. М. Матусовського), "Якщо б парубки всієї землі" (муз. В. Соловйова-Сєдого на сл. Є. Долматовського).

У 1965 р. Марк Бернес отримав звання народного артиста РРФСР. Був нагороджений Сталінською премією в 1951 р., також двома орденами і медалями. Помер 17 серпня 1969 р. від раку легень. Актор похований на Новодівочому цвинтарі.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  У житті є завжди місце для… півоній

SVOBODA.FM