Останнє оновлення: 21:09 вівторок, 13 квітня
Заповідники / Обмеження варварства
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / На заповідних землях заборонили авто- та мотоперегони

На заповідних землях заборонили авто- та мотоперегони

Міністерство охорони навколишнього природного середовища доручило своїм обласним та районним підрозділам не погоджувати проведення ралі та автомобільних фестивалів на землях природно-заповідного фонду.

Таку вказівку на прохання природоохоронних організацій, зокрема, Національного екологічного центру України, Мінприроди надало керівництву своїх територіальних підрозділів.

Про це «Високому Валу» повідомив Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України.

«Найбільша шкода у результаті проведення ралі, фестивалів, автомобільних та інших змагань із залученням високопрохідної техніки наноситься степовим і гірським природним комплексам та видам рослин і тварин, занесеним до Червоної книги України. З метою збереження природних комплексів територій та об’єктів природно-заповідного фонду, прошу утриматись від погодження на зазначених територіях ралі, фестивалів, автомобільних та інших змагань із залученням високопрохідної техніки. Особливу увагу прошу звернути на недопущення проведення таких заходів у весняно-літній сезон розмноження дикої фауни», - йдеться у листі за підписом заступника міністра Вільдмана.

Таке рішення було прийняте після неодноразових скарг громадських природоохоронних організацій, - стверджує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

«Уже не перший рік природоохоронці піднімають питання про неприпустимість заїздів приватного автотранспорту на території природно-заповідного фонду. Адже кожного разу, організовуючи мотоперегони, фестивалі з «джипінгу» або розваги на квадрациклах, авто- та фотолюбителі обирають в якості місць проведення таких заходів найпривабливіші і найцінніші природні куточки країни. Натомість після завершення таких заходів, природа більше ніколи не буде незайманою і неходженою», - каже Олексій Василюк.

Він пояснює, що причина псування територій не в тому, що учасники поводяться некультурно, а в тому, щоб будь-яка природна територія здатна витримати лише певний ліміт рекреаційного навантаження. Коли ж ідеться про масштабні заходи за участі великої кількості транспортних засобів, то таке навантаження є дуже великим, і псує природу незворотньо.

Окрім знищення рослинного світу, автомобільні перегони розлякують диких звірів і птахів. Особливо небезпечним це є у сезон розмноження, адже наляканий птах може не повернутися до гнізда. Василюк нагадує, що розлякування диких тварин у сезон розмноження є грубим порушенням міжнародної Конвенції «Про дикі види флори та фауни і середовище існування у Європі».

«Нещодавно на території новоствореного національного природного парку «Чарівна Гавань» провели мотоперегони. Вони співпали з часом, коли відбувалося гніздування степових видів птахів, чиї гнізда розміщені на землі. У результаті птахи злякалися і полетіли», - розказує Василюк.

Раніше місцеві управління охорони природи уже забороняли автоперегони, наприклад, у заповідних об’єктах Карпатського регіону та на всій територій Івано-Франківської області. Але всієї України це не стосувалось. 

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Молдову на Євробаченні представить співачка українського походження — Natalia Gordienko

SVOBODA.FM