Останнє оновлення: 13:00 понеділок, 1 березня
Йод / Здоров'я
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Консервуйте з розумом! Тобто – з йодом
Консервуйте з розумом! Тобто – з йодом

Консервуйте з розумом! Тобто – з йодом

Кожна господиня, консервуючи влітку овочі та фрукти, знає, що готує не лише смачну страву до зимового столу, але й запас вітамінів до весни для всієї родини.

Однак не всі знають про доцільність заміни звичайної харчової солі на йодовану, яка зробить домашню консервацію значно кориснішою, особливо — для дітей.

Україна розташована у зоні природного дефіциту йоду в ґрунті й воді, а відповідно — у продуктах харчування місцевого походження: рослинах, м’ясі та молоці тварин, які ними годуються.

Через це негативні наслідки йододефіциту відчуває сьогодні близько 70% населення України, і головний з них — ні, не проблеми зі щитовидною залозою, — а суттєве зниження показників інтелекту.

Світова медицина визнала нестачу йоду основною причиною формування розумової відсталості й незворотних ушкоджень мозку. Так, дефіцит йоду під час вагітності призводить до народження дітей із кретинізмом. Без достатньої кількості йоду підлітки втрачають 10–15 пунктів IQ, а дорослі — працездатність.

Саме тому для українців дуже важливо вживати збагачену йодом сіль. А чутки про її непридатність для приготування їжі та консервування продуктів ґрунтуються на застарілій інформації і часто суперечать одна одній.

Дійсно, раніше сіль в Україні обробляли не дуже стабільною сполукою — йодидом калію, який активно випаровувався і давав специфічний запах. Однак ще у 1997 році було впроваджено новий стандарт йодування солі — за допомогою йодату калію.

Ця сполука є стабільнішою, не має ніякого запаху і впливу на смак чи колір продуктів, не випаровується за кілька місяців зберігання солі та при термічній обробці. При цьому на ринку досі трапляються окремі партії солі, йодованої за старим стандартом, яку легко впізнати за запахом. Вона не шкідлива, і її також можна використовувати для профілактики йододефіциту, враховуючи термін придатності.

Йодована сіль використовується для виготовлення продуктів харчування у більшості європейських країн, а у деяких з них це навіть заркіплено законом.

Наукові дослідження, проведені у 35 країнах світу, засвідчили, що йодована сіль не має негативного впливу на органолептичні якості харчових продуктів, у виготовленні яких використовується. Під час досліджень було перевірено 20 різних продуктів, серед яких — хліб, сир, оброблене м’ясо, мариновані овочі, соуси та приправи.

Отже, не залишайтеся жертвами забобонів і не обмежуйте можливості для розвитку собі і власним дітям — використовуйте йодовану сіль для приготування їжі і консервації. 

Коментарі (3)

rybak_1975 | 2010-08-18 17:07

Взрывается всё. На кой такая реклама? Что-бы зимой проклинали ?
И в обще ...статья из серии "Вы слышите меня,бандерлоги?.."

Олена | 2010-08-17 11:54

я оце на днях закривала огірки, всі чотири банки позривало ,як з гармати вибух був. Я думаю це сіль йодована боз іншою банки закриті стоять. Скоро будуть пропангувати щоб йоп каплі всюди наливати, пожовтіємо.

Господиня | 2010-08-17 11:51

Щось не дуже віриться в цю рекламу- а банки потім не зроблять пуф-пуф?
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Академічний народний хор — запрошення до весни

SVOBODA.FM