Останнє оновлення: 19:44 середа, 7 червня
Порятунок тварини
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Районний хірург прооперував... косулю
Районний хірург прооперував... косулю

Районний хірург прооперував... косулю

49-річний Микола Поліщук із села Лукнове Коропського району на Чернігівщині врятував маленьку косулю.

— Косив трактором на полі сіно. Зупинився, пішов у холодок під яблуню. Чую, в кущах смородини щось пищить. Підійшов, придивляюся. У траві щось ворушиться. Думаю, заєць. Дістаю, а то косуленятко, — розповідає Микола Миколайович.

За 1,5 км від села є ліс, який називають Крикукінка. Там живуть косулі, кабани, лосі.

— Манюньке таке, тільки вродилося. Лапки тонюсінькі, довгі. А одна передня звисає — переламана. Біля куща трава стоптана. Його мама хотіла дістати, та не змогла. Воно зо три дні там пролежало, було ледь живе.

Микола Поліщук зателефонував до райцентру.

— Вислали з Коропа машину. У ветеринарній службі рентгену немає, то завезли в райлікарню. Там прооперували. Перед тим зважили, щоб знати, скільки наркозу давати. Кроха зовсім — 1 кіло 190 грамів завісила.

Оперував районний хірург 52-річний Сергій Миронов.

— У косулі була зламана ліва плечова кістка, — каже. — Треба було оперувати, бо перелом не загоївся б. У тварин такі травми не зростаються. Наклали гіпс. Операція тривала 40 хвилин.

На час одужання косулю забрав до себе Микола Поліщук. Він працює в селі ветеринарним лікарем.

— Мої дочки 19-річна Іра та 21-річна Таня назвали його Роккі. Це хлопчик. А Сергій Анатолійович, хірург, каже, щоб назвали Грицьком. Бо він як хрещений батько має право назвати, — всміхається Поліщук. — До нього собака наш підійшов. Той із ним почав гратися. Веселий, дружелюбний. За дочками бігає. Ми для нього в сусіда беремо козяче молоко. Як підросте, доведеться в міський зоопарк віддавати. У дикій природі вже не зможе пристосуватися.

— Родина Поліщуків у нас тепер популярна. Кожен до них у гості йде, щоби подивитися на тваринку, — каже сільський голова Володимир Гончаров.

На фото: хірург Коропської районної лікарні Сергій Миронов
тримає косулю перед операцією

закрити

Додати коментар:

Фотоновини

  Сльози, сміх і оплески або Украдена головна прем’єра

SVOBODA.FM