Останнє оновлення: 21:20 неділя, 28 лютого
Відбудова пам'яток / Імідж*
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Музей-садибу Миколи Костомарова буде відновлено завдяки депутатам від БЮТ. ФОТО
Музей-садибу Миколи Костомарова буде відновлено завдяки депутатам від БЮТ. ФОТО

Музей-садибу Миколи Костомарова буде відновлено завдяки депутатам від БЮТ. ФОТО

За ініціативи заступника Голови Верховної Ради Миколи Томенка та за підтримки народного депутата від БЮТ Валерія Дубіля на Чернігівщині розпочато реконструкцію та будівництво нового культурного центру.

У селі Дідівці Прилуцького району розташований будинок, де останні десять років свого життя мешкав Микола Костомаров, видатна постать в історії України.

12 грудня о 12:00 годині за участі Миколи Томенка відбулися офіційні урочистості з нагоди започаткування музею-садиби та встановлення меморіальної дошки.

Керівник проекту реконструкції та будівництва садиби-музею, заслужений діяч мистецтва України, художник-монументаліст Борис Дєдов презентував присутнім 3D-версію проекту. Його руками були створені такі архітектурні пам’ятки як меморіал героям Крут та музей – садиба П.Куліша.

«Наша мета - повністю відтворити садибу, де жив і працював видатний науковець і літератор. Вже сьогодні ми підготували проект по реконструкції та відновленню кладовища, церкви святої Параскеви та озера, що розташовувались на дворянських угіддях, - повідомляє Борис Дєдов. – Це проект національного значення, і добре, що знайшлися люди, які всіма силами сприяють збереженню нашої духовної та історичної спадщини».

М. Костомаров – значима для нашої історії постать, він викладав у київському університеті, був автором кількох десятків творів та одним із засновників Кирило-Мефодіївського братства.

Завдяки народному депутату від БЮТ Валерію Дубілю буде відроджена не просто садиба, а цілий музейний комплекс, який стане своєрідним культурним центром у Дідівцях. На відбудову музею-садиби знадобиться два-три роки.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  У бібліотеці Короленка відбувся літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…"

SVOBODA.FM