Останнє оновлення: 21:09 вівторок, 13 квітня
Туризм
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Презентовано нові туристичні маршрути на Прилуччині. Фото
Презентовано нові туристичні маршрути на Прилуччині. Фото

Презентовано нові туристичні маршрути на Прилуччині. Фото

На Прилуччині відбулася справді історична подія. Презентовано туристичні маршрути, які ведуть до святої Густині.

Відбулось це з ініціативи Прилуцької районної державної адміністрації та при підтримці проекту ТАCIS «Сталий територіальний розвиток в Україні».

Захід перетворився у справжнє святкове дійство, де було все - народні пісні, козацькі розваги і козацький куліш, гостинна хата, що запрошує скуштувати прохолодного квасу, виставка майстрів художньої творчості, де можна було прихилитися до пухових подушок з неймовірними вишитими узорами, придбати вироби з дерева, помилуватися різьбярською майстерністю.

У Валках туристів вже готова прийняти садиба «Зайці», чекає на всіх, хто захоплюється українською вишивкою, «хата-вишиванка», де живе майже 90-річна господиня і в якої господа - мов в українському вінку.

А головне - краса і природа, якої пройдеш світами - не знайдеш.

Перші туристичні групи пішли на Густиню через гать. Поки що це закохані у рідний край школярі з наших шкіл. Але вже скоро цими стежками, віриться, пройдуть туристи не лише з України, а й із зарубіжжя. Доторкнуться душею до нашої природи, поринуть у неповторний світ прилуцького фольклору. Тут їх нагодують смачним борщем, українськими варениками з вишнями і сиром, напоять духмяним квасом, настояним на польових квітах.

Кажуть, щоб добра справа запа-м’яталася на віки, треба посадити дерево. У Боршні на святкуванні садили козацький ялівець. Всі разом - і заслужена артистка України Ніна Мирвода, яка теж дарувала того дня свої пісні, і прилуцькі козаки, і француз Бернар Фролішер, керівник проекту TACIS.

Земля наша прилуцька багата на унікальні історично-культурні пам’ятки. Її стежки пам’ятають Шевченка та Костомарова, Євгена Гребінку та гетьмана Сагайдачного, Іосафа Бєлгородського та Миколу Яковченка.

Має наш край свою справжню духовну перлину – Густинський Свято-Троїцький монастир. Є у нас цілющі природні джерела та криниці, рідкісні рослини і дерева, є таємничі печери... Прилуцька земля наша намолена святителями, овіяна козацькими легендами, оспівана старовинними піснями, прикрашена рушниками, що вишиті руками наших бабусь, оповита духмяними травами і квітами...

Прилуччина цікава і неповторна навіть для переповненого враженнями вітчизняного чи іноземного туриста, а передумови для цього створили її цікаве історичне минуле і унікальні постаті, що любили працювати, бувати тут...

Сьогодні на Прилуччині робляться перші кроки для розвитку туризму. Їх роблять люди, які фанатично закохані у свою малу батьківщину, які пишаються історичними скарбами рідного краю і не шкодують для його духовного відродження ні часу, ні ентузіазму.

І минулого тижня відбулася справжня історична подія для прилуцького краю - відкрито перший туристичний маршрут. Він веде нас до Густині – через гать...

Настане час, і ми колись зможемо відродити старовинні ярмарки, якими так славилась колись Густиня, відреставруємо дім Костомарова і оглядову башту в линовицькому парку Якова де Бальмена, в різних куточках району з’являться етнографічні садиби... Прилуччина буде надавати якісні туристичні послуги і увійде до числа найцікавіших туристичних місць України...

У кожного покоління свої звички, своє світосприймання, свої мрії. Але ж об’єднує нас одна любов – любов до землі, на якій ми народилися і виросли, до своїх коренів, до духовних святинь і культурних скарбів, які залишили нам наші прадіди. Ми повинні зберегти свій край, відродити його культуру та історію.

Власне, перший крок вже зроблено на святі народної творчості, яке так і називалося «Відродження», організованому Прилуцькою районною держадміністрацією.

Відтепер можна сміливо починати мандрувати стежками предків у наше прекрасне історичне минуле, у славну козацьку добу.

Зелений туризм в Україні нарешті отримав довгоочікуваний шанс на розвиток. Через економічну кризу більшість бажаючих комфортно і корисно відпочити перевели свій погляд з берегів Туреччини та Болгарії на села, які знаходяться зовсім поруч.

Адже сільський зелений туризм - це можливість непогано відпочити від міської суєти серед незайманої природи, поринути у спомини сивої давнини чи долучитися до духовності, відкрити для себе культурно-історичну спадщину своїх предків, скуштувати страв, приготовлених з екологічно чистих продуктів, не зазнавши при цьому значних витрат.

З ініціативи районного відділу культури та туризму, за підтримки Прилуцької районної державної адміністрації та за сприяння проекту ТАСІS «Сталий територіальний розвиток в Україні» сільський зелений туризм отримав поштовх для розвитку і на Прилуччині, оскільки це унікальний і багатий край на природоохоронні, історичні, архітектурні, культурні пам’-ятки. Край з цікавими народними звичаями та обрядами.

Справжньою окрасою і перлиною Прилуцького району є Густинський Свято-Троїцький монастир, що розташований у селі Густиня. Він неодноразово переживав злети і падіння, приймав людей віруючих і хворих, не раз руйнувався, а нині з легкої руки настоятельниці монастиря матушки Віри та Божої милості вабить всю округу своїми золотоверхими куполами та мелодійним передзвоном, вітає у своїх стінах численних вірян, паломників та туристів.

Та не лише своєю святістю і намоленістю цікавий він. Монастир має унікальне місце розташування та цікаву історію. Перефразувавши відомий вислів, можна з упевненістю сказати, що на Прилуччині усі шляхи ведуть в Густиню. Звісно, дістатися до неї можна без проблем автомобільним шляхом з Прилук чи траси Київ-Суми. А можна пройтися шляхами, де колись ступали великий Тарас Шевченко, Євген Гребінка, єрусалимський патріарх Феофан чи гетьман Сагайдачний.

Цими шляхами-дорогами до святої обителі сходилися-з’їжджалися люди звідусіль, аби помолитися чи поярмаркувати. Сьогодні вони лягли в основу нових, незвіданих цікавих туристичних маршрутів, сповнених приємних несподіванок і сюрпризів. Їх відкриття і відбулося минулого тижня.

Перший туристичний напрямок – Іллінська гора -Боршна - Густиня - духовний, називається «Відродження». Бере свій початок на Іллінській горі, що у селі Боршна, перша літописна згадка про яке датується 1615 роком і яке у наступному 2010 році відзначатиме свій 395-річний ювілей. Ще у 1805 році на честь Святого Іллі тут була зведена церква, богослужіння у якій проводилися до 1944 року. Дата - 25 червня - не випадкова. Саме цього дня 1944 року у храмі востаннє прозвучала молитва до Всевишнього, виголошена знаним просвітником, подвижником християнства, тодішнім настоятелем церкви отцем Іоанном (Лабунським). З кінця 1970 року від церкви не залишилося сліду, вона була поруйнована і розібрана.

Сьогодні жителі села рішуче налаштовані відродити церкву і звести новий храм. Допомогти їм у цьому згодився нинішній настоятель Свято-Іллінської церкви отець В’ячеслав. Нині на місці майбутньої церкви встановлений хрест і проводяться молебні. Приємною несподіванкою для подорожуючих стане зустріч зі скульптурою монаха, витесаною з дерева. Його погляд спрямований удаль, звідки видніються куполи Густині. На Іллінській горі його встановлено, як данину відродженню духовності на Прилуччині, піднесенню і поширенню християнства взагалі.

25 червня з Іллінської гори до Густині через село Боршна вперше за багато останніх років пройшла хресна хода. Віднині вона стане традиційною і проводитиметься щороку на Духів день, тобто на свято Трійці.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Молдову на Євробаченні представить співачка українського походження — Natalia Gordienko

SVOBODA.FM