Останнє оновлення: 17:05 субота, 16 січня
"ЧОРТ" - журнал для прихильників активного відпочинку
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / ЧОРТ розповів про чернігівське озеро Глушець. Фото
ЧОРТ розповів про чернігівське озеро Глушець. Фото

ЧОРТ розповів про чернігівське озеро Глушець. Фото

Нещодавно мисливці, рибалки і туристи Чернігова отримали "свій" журнал. Він так і називається - "Черниговский охотник, рыбак, турист" (скорочено - "ЧОРТ").

Це - друге в Україні подібне спеціалізоване регіональне видання (ще одне - "Крымская охотничья газета" - видається в Сімферополі), решта інших мають всеукраїнський характер.

Ініціатором проекту, видавцем і редактором "ЧОРТа" є чернігівець Ігор Тютькало. Журнал двомовний - в ньому представлені матеріали російською і українською мовами.

На сторінках нового журнала читачі знайдуть як офіційні, так і аналітичні матеріали. А також - цікаві мисливські та рибальські розповіді і бувальщини, "лікбези" для починаючих, статті про подорожі і походи, є і поетична сторінка.

Один з матеріалів останнього номера "ЧОРТа" присвячений озеру Глушець - надзвичайно красивому і привабливому місцю. Воно знаходиться майже в межах міської смуги.

Пропонуємо його увазі читачів «Високого Валу» разом з фотознімками.

«Глушець - гідрологічна пам’ятка природи (з 1972). Озеро. Розташоване в Чернігові. Перебуває у віданні Чернігівської фабрики музичних інструментів ім. П.П.Постишева. Площа 40 га» (енциклопедичний довідник "Чернігівщина", 1990 рік).

«Озеро Глушець - найбільша водойма в районі Чернігова. Його довжина по зовнішньому берегу перевищує 2 км, ширина - до 200 м, середня глибина - близько 2 м. Західна вершина впритул підходить до лісової смуги на березі Десни, східна лежить на заливних луках. Південний берег майже всюди має зручні підходи до води, північний - заболочений і густо порослий осокою і кугою.

Глушець постійно з’єднаний проточним рукавом з Десною через озера Кругле, Магістратське і Старуха. Струмок, що поєднує його з Лопуховатим, влітку пересихає. З південної сторони Глушець постійно з’єднаний з групою дрібних водойм. Обидві вершини озера щільно заростають водоростями, підходи до них заболочені.

У водоймі є всі озерні риби, в тому числі карась і линь. Багато щук і окунів. Взимку з Магістратського в Глушець масово переходить уклея. Озеро зручне для будь-якого способу риболовлі, особливо на кружки, чмаки, дорожку і спінінг. Окунь добре ловиться на п’явку або на личинку бабки.

Цікава риболовля з човнів. Їх можна взяти напрокат на Магістратському озері чи перегнати з Десни (відстань від Старухи - близько 15 м).

Мисливство в районі заборонене." (З книги А.І.Нікіфорова "Деснянские озёра", 1970 г.).

Чудова і, безперечно, корисна книга для рибалок, мисливців і туристів. Але... Все рухається, все змінюється. За сорок років багато чого змінилося.

На березі Глушця з’явились приватні дачні будинки. Рослинності поменшало, риби теж... Та й саме озеро змінило свої розміри і форму. Щоб пересвідчитися в цьому, достатньо порівняти стару карту зі знімком з космосу. Але є й позитивні моменти. На Глушці оселилися і чудово почуваються кілька колоній бобрів.

Безумовно лише одне - Глушець залишається чудовим озером для риболовлі у вихідні. Воно знаходиться дуже близько, і дістатися до нього можна упродовж години. Такою розкішшю може похвалитися не кожне місто.»

Коментарі (4)

революціонер | 2009-11-25 20:57

двадцять років назад на озері була база (пару будинків), яка належала музичній фабриці, можно було взяти човна половити рибу, тепер дякуючі клеркам СБУ та Прокуратурі, тут скоро буде їхне місто, з одного боку (старуха) яку захопили "мусара", з іншого ті, які слідкують за законом, красота, полний феншуй по чернігівські

чернігівець | 2009-11-02 09:25

 Знову М..... Боюра умняк ліпить. А що ти зробив в цьому житті окрім критиканства та примазування до досягнень інших? Їдь в Канаду і там ,, повчи свою жінку щи варити ,, .

иван | 2009-10-31 02:23

Отличная книга "Деснянские озера"! Зелененькая такая, формата А5. До сих пор храню в домашней библиотеке. Эх, были времена ... ! А нас добрым словом кто-нибудь вспомнит лет через 40?

М.Боюра | 2009-10-31 00:01

Вічна пам"ять і дяка нашим безіменним пращурам, які зберегли для нас цей дивокрай. Кілька років тому однокласник в Канаді возив відпочити до свого будиночка над озером: рибалка тільки по ліцензії (риба в озері кишить), плавзасоби тільки ручні і вимиті перед спусков на воду, милом та інш. мийними в озері не користуються, кожен будиночок має свою відстойну яму і вода з озера подається в будиночок. Серед озера з човна загребав пригоршнеє воду і пив її - не міг напитися, така смачна. От би нам таке відношення до нашого довкілля.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Де побачити зубрів, оленів, косуль та інших диких тварин в природному середовищі?

Пресслужба Держліcагентства