Останнє оновлення: 21:20 неділя, 28 лютого
Мистецьке свято / Фоторепортаж
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Мистецьке свято пам’яті Софії Русової в Олешні. ФОТОрепортаж
Мистецьке свято пам’яті Софії Русової в Олешні. ФОТОрепортаж

Мистецьке свято пам’яті Софії Русової в Олешні. ФОТОрепортаж

Справжнє свято української культури і мистецтва завітало минулої суботи в село Олешню Ріпкинського району. Вшановували пам’ять видатної просвітительки і державного діяча Софії Русової.

Святкове дійство відбувалося у центрі села, на майдані, який відтепер носитиме ім’я Софії Русової.

Серед гостей, крім керівництва Ріпкинського району, були високі особи з Києва, зокрема академік Петро Кононенко - голова вченої ради Українського Університету, ректор Інститута українознавства.

Прибули й гості з-за океану - прапраонука Софії Русової Ірина Михалевич-Ткаченко з канадського міста Ніагара-Фолс разом зі своїм зятем Патріком Кермікелом (він живе в Каліфорнії).

Учасники мистецького свята поклали квіти до пам’ятного знаку Софії Русовій та до каплиці, спорудженій на місці поховання її батьків - Ганни Ліндфорс-Жерве та Федора Ліндфорса. Після урочистого відкриття майдану Софії Русової і виступу почесних гостей відбулись наукові читання, присвячені 130-й річниці її педагогічної діяльності. Було відзначено педагогів і митців, які зробили свій внесок у відродження благородної справи Софії Русової і продовжують це робити й зараз: Інессу Вачнадзе, Володимира Єрмака, Світлану Гарус, Зою Шило.

Урочистості продовжились святковою виставкою-ярмарком народних майстрів і концертною програмою майстрів мистецтв.

Велика увага присутніх була прикута до нащадків Софії Русової - Ірини Михалевич-Ткаченко та Патріка Кермікела. Голова благодійного фонду ім. С. Русової Іван Чаус показав їм садибу Ліндфорсів та вже споруджені і діючі об’єкти майбутнього музейно-туристичного комплексу.

З прапраонукою видатної просвітительки змогли поспілкуватися чимало представників чернігівських мистецьких кіл, адже Ірина Михайлівна чудово говорить українською мовою. Патріку було складніше, але на допомогу йому прийшла українська красуня, перекладачка Ірина. Вперше потрапивши в Україну, та ще й на таке свято, Патрік був зворушений і надзвичайно задоволений. Йому, напевно, буде про що розповісти в Лос-Анжелесі...

Слід відзначити, що проведення мистецького свята пам’яті Софії Русової стало можливим завдяки зусиллям Ріпкинської райдержадміністрації, Олешнянської сільради і благодійної організації "Фонд імені Софії Русової", який очолює відомий в області меценат Іван Чаус. На черзі планується відкриття музею Софії Русової та музейної кімнати гончарної справи, яку в Олешні започаткувала родина Ліндфорсів.

Також благодійний фонд С.Русової має на меті вирішення питання стосовно надання можливостей виховання та освіти дітей, підтримки творчої ініціативи молоді, педагогів та культурних митців, проведення наукових, культурних міжнародних конференцій та інших заходів шляхом розробки та впровадження проекту створення освітньо-виховного центру на педагогічних засадах видатної діячки-просвітительки Софії Русової.

... Довго над Олешнею звучали українські пісні. А на столітніх велетнях-дубах у старому парку біля садиби Ліндфорсів тихо шелестіло ще зелене листя. Віковічний гомін природи говорив про те, що добрі справи і найзаповітніші мрії українського просвітництва житимуть і оновлятимуться...

Олександр ВОЛОЩУК, с.Олешня - Чернігів 

Коментарі (2)

Надежда | 2012-01-15 18:52

Хотелось задать вопрос меценату Ивану Чаусу. Вам не кажется ,что в первую очередь нужно начинать восстанавливать храм, а потом музеи,просто будет помощь молитвенная и быстрее пойдут дела.Я думаю,что София Русова и ее родители именно с этого начали- бы.

Надія | 2009-10-08 15:49

Оцінка найвища.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  У бібліотеці Короленка відбувся літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…"

SVOBODA.FM