Останнє оновлення: 20:13 п'ятниця, 29 травня
Прокуратура / Звіт
Ви знаходитесь: Кримінал / Пригоди / 40 мільйонів - здобуток прокуратури

40 мільйонів - здобуток прокуратури

Органи прокуратури Чернігівської області з початку року порушили 312 кримінальних справ. З них – 175 у сфері економіки. За внесеними документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 2246 посадових осіб. Відшкодовано понад 40 млн.грн.

Про це Високому Валу повідомила Наталія Чусь, прес-секретар прокурора Чернігівської області.

 

Основну увагу впродовж року було спрямовано на захист конституційних прав і свобод громадян і, насамперед, законів про оплату праці. Завдяки вжитим заходам упродовж року заборгованість з виплати заробітної плати значно скоротилась з 11,7 млн.грн. до 6,8. За результатами проведених перевірок у сфері оплати праці порушено 23 кримінальні справи, за документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 196 осіб, відшкодовано понад 15 млн.грн.

Так, прокуратурою м. Чернігова порушено кримінальну справу відносно начальника одного з комунальних підприємств міста, який при наявності заборгованості по заробітній платі в розмірі близько 200 тис. грн. отриману від господарської діяльності підприємства виручку свідомо витрачав не на виплату заробітної плати, а використовував на закупівлю будівельних та паливно-мастильних матеріалів, розрахунки з підрядниками за надані послуги та інші господарські потреби, в той же час як йому особисто заробітна плата була виплачена.

Крім того, з метою уникнення відповідальності за порушення вимог законодавства про працю, та отримання грошового заохочення від міської ради за результатами фінансово-господарської діяльності, відомості про наявність заборгованості ним не були включені до статистичних звітів. На даний час по справі триває досудове слідство.

З метою захисту найбільш вразливої соціальної категорії населення-дітей органами прокуратури порушено 27 кримінальних справ, за наслідками розгляду інших документів прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 287 службових осіб, якими були порушені права неповнолітніх.

Завдяки вжитим заходам на території області за 6 місяців 2008 року відмічається зниження загальної підліткової злочинності на 22%.

В умовах сьогодення боротьба з корупцією є приоритетним напрямом прокурорського нагляду. Корупція спричиняє руйнівний вплив в усіх сферах життєдіяльності суспільства за рахунок деформації державної влади та зниження ефективності діяльності її владних інститутів. Упродовж 2008 року органами прокуратури області складено 28 протоколів про вчинення корупційних діянь, передбачених Законом України «Про боротьбу з корупцією»

За наслідками судового розгляду по 25 адміністративних справах правопорушники піддані штрафу. Так, Ніжинськоим міжрайпрокурором складено протокол відносно інспетора ДАІ , який виявивши порушення правил дорожнього руху, приховав цей факт, за що отримав матеріальні блага у вигляді алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Продовжує бути предметом постійної уваги прокурорів нагляд за станом законності в пенітенціарних закладах. Так, внаслідок проведених прокурорських перевірок та вжитих заходів реагування до відповідальності притягнуто 25 посадових осіб Держдепартаменту з питань виконання покарань та органів внутрішніх справ області.

Постійно зростає ефективність діяльності слідчих органів прокуратури, які займаються розслідуванням в основному у сфері економіки, бюджетній сфері, сфері приватизації. Збільшилась кількість кримінальних справ направлених до суду за фактами зловживань, перевищення влади та службового підроблення.

Не залишались прокурори сторонніми спостерігачами і при розгляді кримінальних справ в судах, виступаючи державними обвинувачами. Зокрема, за їх апеляціями були переглянуті вироки стосовно 80 осіб.

Виконуючи конституційну функцію представництва інтересів громадян та держави в судах, органи прокуратури області в поточному році пред'явили в суди близько двох з половиною тисяч позовів, з яких розглянуто і задоволено 1049 на суму понад 6,5 млн.грн. З метою захисту порушених прав громадян прокуратурою пред'являлись позови на захист права на оплату праці, прав неповнолітніх,з питань земельних відносин.

Тільки впродовж 1 півріччя 2008 року органами прокуратури області було вирішено 4239 звернень громадян.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Вина із кульбабок не буде!

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор