Останнє оновлення: 12:08 середа, 26 червня
Спорт
Ви знаходитесь: Спорт / Україна / Хортинг – козацький спорт для справжніх чоловіків!
Хортинг – козацький спорт для справжніх чоловіків!

Хортинг – козацький спорт для справжніх чоловіків!

Хортинг – різновид змішаних єдиноборств, який можна назвати українським національним видом спорту.

Тут зібрані усі елементи бійцівських технік.

Представництво Федерації Хортингу у Чернігівській області зареєстровано в травні 2010 року.

Родоначальник цього виду спорту – аспірант лабораторії фізичного розвитку Інституту проблем виховання Національної Академії педагогічних наук України, Президент Всесвітньої Федерації Хортингу, старшина у відставці 80-ї окремої розвідувальної роти 103-ї повітряно-десантної дивізії у Республіці Афганістан, Кавалер ордена Червоної Зірки і медалі "За відвагу", майстер спорту України міжнародного класу, Заслужений тренер України Едуард Єрьоменко.

Так сталося, що найбільший ентузіаст цього виду спорту на Чернігівщині Павло Коровкевич є нашим давнім другом і не розпитати його про Хортинг було просто гріх. То ж обираємо вільний вечір наприкінці тижня і прямуємо у тренувальну залу по вул. П’ятницькій, 49, де й починаємо нашу розмову у спортивній атмосфері:

«Едуард Анатолійович Ерьоменко запросив мене у цю спортивну сімю два роки тому. Увесь цей час ми займалися у спортивних залах ДЮСШ-1 у Чернігові по вул. Одинцова, 3Б, а на вулиці Червоногвардійській тренували ліцеїстів. Один з числа тих колишніх ліцеїстів зараз вже проходить підготовку в Одеській воєнній академії, готується стати офіцером десантником», - розповідає президент Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська Федерація Хортингу» Павло Коровкевич.

Чернігівська організація існує лише два роки, та вже має перші досягнення: п’ять кандидатів у майстри спорту України, спортсмени чернігівської федерації хортингу являються призерами та переможцями відкритих, в т. ч. й міжнародних чемпіонатів з різних видів єдиноборств.

На що схожий Хортинг і навіщо ним займатися?

«Скоріш за все є деяка схожість з рукопашним боєм. Засновник цього виду спорту довгий час займався дзюдо, в армії – рукопашним боєм, а після служби в Афганістані – карате. Так у сукупності кожний вид єдиноборств зробив свій внесок у становлення Хортингу», - зазначає Павло Коровкевич.

Але «Хортинг» - це не східні єдиноборства. Однокорінним словом «Хортинг» є «Хортиця» - острів-колиска українського козацтва. Це єдиний вид єдиноборств – національний спорт, народжений й зареєстрований в Україні.

«Для славних козаків постійне вдосконалення бойової підготовки було звичним способом життя. Непідготовлена слабка людина просто фізично на той час не змогла б вижити», - додає президент Чернігівської організації.

Основна мета Федерації – зробити хортинг таким популярним в Україні та за її межами, як наприклад дзюдо в Японії чи в Китаї ушу. Окрім спортивної складової засновники цього виду спорту вкладають в його розвиток багато душевної енергії. Тобто, хортинг – це більше ніж спорт, це система вдосконалення особистості, це філософія і спосіб життя.

Актуальним на сьогодні є не лише відродження національної традиції, а й формування фізично здорової особистості. Адже зростання юнаків і дівчат в умовах засилля компютерної техніки, нездорового харчування, засилля чужої субкультури і неналежної уваги до спорту цьому не сприяють. Як у фізичному, так і у духовному сенсі.

«Відродження національної культури і духовності, залучення підростаючого покоління до здорового способу життя – противага ситуації, що склалася на сьогодні. Коли більшість молоді виховується без авторитетів, без основ, без цінностей. Тут противага полягає у відчутті колективізму та особистої відповідальності. Хортинг – це сімя, де кожний прийде на допомогу другу. Вже зараз влітку хлопці виїжджають на збори до спортивних таборів, де проходять навчання, тренуються, змагаються й відпочивають разом. Це загартовує дух і тренує тіло, виховує почуття колективізму і взаємодопомоги».

Про досягнення чернігівських спортсменів

«На сьогодні існує та успішно розвивається Всесвітня федерація Хортингу, 26 країн вже подали заявку на відкриття представництв Федерації у своїх країнах. Представництва відкриті у кожній області України. Минулого року наказом Міністерства спорту Хортинг визнаний національним видом єдиноборств. А що стосується хортингу на Чернігівщини, то наші хлопці вже встигли взяти участь у змаганнях з бойового багатоборства. Одразу зауважу, що боєць з хортингу може брати участь у будь-яких контактних змаганнях. Адже в хортингу присутні усі види технік: боксу, тай-боксу, кікбоксингу і боротьби. У бойовому багатоборстві цього року наші спортсмени Олег Степанчук і Андрій Литвин здобули перше і друге місця. Бойове багатоборство складалося зі стрільби з пневматичної зброї, бою з ножем і рукопашного бою. Також цього року відбувся Сьомий міжнародний турнір з панкратіону «Кубок мера» О.В. Соколова. На ньому Андрій Литвин посів перше місце в розділі грипплинг – змішані види боротьби, у розділі ММА - Олег Степанчук виборов третє місце, а Андрій Литвин – друге», - говорить Павло Коровкевич.

Президент Чернігівського осередку Федерації також відзначив інструкторів Олександра Бондарського, Сергія Шрама та Олександра Печерного.

Хто може займатися і куди звертатися?

Павло Коровкевич зазначає, що хортинг лише на перший погляд схожий на агресивний вид спорту. Насправді ж на сьогодні розроблені спеціальні програми і методичні посібники для ДЮСШ, а також для учнів 1-11-х класів загальноосвітніх шкіл. Вікових обмежень для занять хортингом не існує. Ним можуть займатися як хлопці, так і дівчата. Навантаження дається дозовано з врахуванням особливостей кожного учня.

«Ознайомиться з методикою навчання та дізнатися більш детально про хортинг можна на нашому сайті www.horting.cn.ua, а заняття на сьогодні проходять у спортзалі клубу «Десна» з адресою: Чернігів, вул. П’ятницька, 49. Час занять: понеділок, середа і п’ятниця з 17:30-19:00», - каже президент Чернігівського обласного осередку Федерації.

Кожний спортсмен, який бере участь у змаганнях, отримує спеціальний міжнародний хортинг-паспорт, який також є його заліковою книжкою, в яку заносяться усі змагання і досягнення з початку карєри.

На сьогодні вже існує і професійна Ліга Хортингу, яка готуватиме бійців для участі в професіональних змаганнях.

Про плани чернігівського осередку Федерації Хортингу

«Зараз нам надійшло запрошення взяти участь у відкритому Чемпіонаті з ушу і тайського боксу. Нашу Федерацію представлятимуть два бійці. Але найсерйозніший етап, до якого ми готуємося всією командою – це участь у Міжнародному Кубку України з хортингу в Дніпродзержинську на початку грудня, у якому планується участь близько 300 учасників не лише з України. Сподіваємося закріпити свої позиції, довести належну підготовленість бійців і досягти нових вершин спортивного олімпу», - обіцяє Павло Коровкевич.

Всесвітня Федерація Хортингу (World Horting Federation) завжди рада вітати відкриту конструктивну співпрацю з усіма, хто зацікавлений в становленні хортингу, як повноправного виду спорту на світовій арені змішаних єдиноборств. Адже Хортинг вже найближчим часом може бути введений до навчальних програм загальноосвітніх шкіл. Робота з відкриття представництв обласного осередку Федерації вже проводиться у районних центрах, зокрема в Ріпках, у Бахмацькому районі і на сьогодні зроблена пропозиція спортсменам в Прилуцькому районі.

Павло каже, що сам почав займатися Хортингом тому, що це національний вид спорту. Україна –держава, в якій живуть сильні й талановиті люди. Недаремно за підсумками сьогорічної олімпіади ми займаємо перше місце з боксу у командному заліку. Президент чернігівського осередку, другим великим захопленням якого є коні і джигітовка, наприкінці нашої зустрічі пригадав слова Кобзаря: «Чужого навчайтеся, свого не цурайтеся».

«Коли людина має зв'язок зі своїм корінням, поважає й пам’ятає подвиги своїх пращурів та постійно самовдосконалюється, тоді сам Господь Бог буде спонукати нас до нових успіхів», - сказав Павло Коровкевич.

Слово – спортсменам!

Олександр Боднарський,
інструктор з хортингу:

«Хортинг – це серйозний вид спорту, який взяв усе найкраще від інших видів. Тут дозволені удари в партері і умови наближені до бойових. Клуб зростає, бійці налаштовані серйозно. У кожного своя мета, до якої він іде впевнено. Хлопці викладаються на повну, бо бачать в цьому своє майбутнє».

Олег Степанчук,
учень-спортсмен:

«До свого приходу в клуб я займався рукопашним боєм. Привабило в хортингу те, що це національний вид спорту. Також кожен може обрати свій стиль – ударний стиль чи боротьбу. Але тут навчають всьому і можна виступати у різних видах бойових мистецтв. Хочеться просувати свої цінності бойового козацького духу. У мене вже є перший розряд з рукопашного бою, планую перемогти на Чемпіонаті України з хортингу».

Андрій Литвин,

Учен-спортсмен:

«Вид спорту новий, привів мене сюди рідний брат Микола Литвин – чемпіон Чернігова з панкратіону. Враження хороші, адже кожен може себе проявити у чомусь своєму. Ми можемо виступати в усіх видах, плануємо взяти участь у Чемпіонаті України та здобути перемогу».

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Слухайте о 18:00 «Вечерю на Свободі» з народним депутатом Вадимом Денисенком

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор