Рятуємося від нападу або Кілька золотих правил безпеки
Багато спогадів дитинства нагадала зустріч із професійним тренером із рукопашного бою Сергієм Петрикеєм, яка проводилася для журналістів в «Медіабазі. Чернігів»
Пригадалися десятки порад із БЕЗПЕКИ та самооборони, якими на початку 1970-х років ділився із нами, десятками підлітків,видатний тренер, майстра спорту із самбо – Василь Федорович Гулай (на чорно-білій світлині).
САМБО В МОНАСТИРІ
Перед зустріччю із Сергієм Петрикеєм, згадував, як Василь Федорович, не лише проводив тренування, а й часто бесідував з нами. Спортзал «Динамо» був розташований на території Єлецького монастиря , в дальньому правому куті, в одноповерховій споруді, де зараз знаходиться церковне приміщення.
Ми сідали скраю двох килимів перед столиком тренера і слухали про психологічні прийоми самооборони. Або - виведення з рівноваги і знешкодження супротивника з холодною і, навіть, вогнепальною зброєю.
Крім того, ми бігали, підтягувалися, відпрацьовували прийоми, училися тримати рівновагу, безпечно падати. Багато років після тренувань я не падав узимку ні за якої погоди.
ГОЛОВНЕ ПРИВИЛО САМОЗАХИСТУ
Сергій Петрикей вважає і переконує статистикою, що найкраще – ПОПЕРЕДИТИ і НЕ ДОПУСТИТИ конфлікту. Небезпечний безлюдний вечірній чи нічний маршрут треба замінити на проїздку в таксі, але телефонувати з нього і повідомити рідним, що «я виїхала на таксі, зустрінь мне».
Якщо помітили переслідування – перейти на інший бік вулиці, зайти в кафе, магазин. На крайній випадок - мати в сумочці «сюрприз» для нападника. І не дати знаходитися підозрілій людини у вас за спиною. Краще пропустити її вперед, щоб контролювати ситуацію… На цих словах Сергія Петрикея, згадав тренування у Василя Федоровича в далеких 70-х роках.
КОРОННИЙ ПРИЙОМ і «ПСИХОНОКАУТ» у 70-х
Ми готувалися до юнацького чемпіонату України із самбо у 1975 році. Тренер , як завжди, вчив тактиці поєдинку: бути уважним і не повертатися спиною до суперника.
Для демонстрації викликав на килим мене і суперника. Той намагався кинути через стегно і на мить повертався спиною. Цього було достатньо для мого коронного контрприйому - кидка через себе з прогином на 4 бали.
Ще двома роками раніше, я засвоїв психологічну настанову Василя Федоровича Гулая - «убити» супротивника грізним і рішучим виглядом, мовляв, зараз тебе покришу на вінегрет. J Цю тактику, ОБДУМАВШИ НАПЕРЕД, застосував проти значно сильнішого 1-розрядниказ Гомеля на відкритому чемпіонаті області у лютому 1973 року.
Технічний суперник злякався мого жорстокого виразу обличчя і рішучого наступу. Це дозволило мені провести першим два коронні прийоми і вийти вперед. Коли ж він оговтався від переляку, скоротити розрив йому не вдалося до кінця поєдинку.
«ПСИХОНОКАУТ» у 2022-му
Зараз же, у 2022-му тренер із рукопашного бою Сергій Петрикей, розповів журналістам і про важливість психологічної реакції «жертви». Адже поруч - нападник, який загрожує здоров’ю чи навіть життю «слабшого». Для цього треба поламати сценарій нападника і зробити неочікуване. АЛЕ…
Набір таких сценаріїв вашої реакції треба ПРОДУМАТИ НАПЕРЕД, дивлячись, хто перед вами може виникнути, що у нього в руках, на якій відстані він знаходиться, чи далеко люди чи якісь людні місця. Та жертва, що лякається одразу уже програє, бо страх паралізує… Як той значно сильніший мій суперник на змаганнях з Гомеля…
Подумайте наперед: як ви будете діяти в ліфті, у під’їзді чи на темній вулиці: якими засобами самозахисту ви володієте у критичній ситуації?
А я дякую «Медіабазі Чернігів» за корисний тренінг, Сергію Петрикею, що нагадав про сценарії самозахисту. А іще відновив у пам’яті безцінний досвід, який передав мені видатний тренер, майстра спорту із самбо Василь Федорович Гулай.
Світлини нижче - зроблені автором під час тренінгу. Фото спарингу Сергія Петрикея і автора (як «нападника», якому дістається ) – «Медіабази. Чернігів».
Владислав САВЕНОК
.jpg)
Збільшити
Увійти на територію монастиря і направо, по діагоналі в кінець. Там знаходився зал "Динамо".
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 12807 |
Посилання до теми:
8.09.2020 У Чернігові через аварію на Красній площі автівка перекинулась на дах
27.12.2016 Прес-конференція Атрошенка за підсумками 2016-го. Відео LIVE
29.06.2012 Лілії Андріївських озер (фото)
23.03.2017 Японський аташе з Атрошенком посадили сакуру
1.06.2012 Ма, не дам тобі засохнути! (фото дня)
15.05.2013 Кішка не подзвонила. Через гордість? (фото)
3.05.2022 Без електрики, мобільного зв’язку та інтернету: журналіст про роботу в оточеному Чернігові
Додати коментар: