Останнє оновлення: 20:48 п'ятниця, 21 червня
Політика
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Фаріон хоче звернутися до СБУ через скандал з кримським студентом. Каже про провокацію ФСБ
Фаріон хоче звернутися до СБУ через скандал з кримським студентом. Каже про провокацію ФСБ

Фаріон хоче звернутися до СБУ через скандал з кримським студентом. Каже про провокацію ФСБ

Мовознавиця Ірина Фаріон після скандалу з оприлюдненням даних студента з Криму заявила, що має намір звернутися до Служби безпеки України. Вона вважає, що звинувачення на її адресу не мають «жодних підвалин», а їхнє підґрунтя заклали російські спецслужби.

Про це Фаріон написала в колонці, яку оприлюднила «Українська правда».

Вона зазначила, що всі повідомлення, які надходять на її пошту і в яких дописувачі не просять їх публічно не висвітлювати, Фаріон публікує в себе на Telegram-каналі, аби «публічно і максимально голосно заявляти про нашу україноцентричну позицію».

«Саме про це був слушний допис так званого "студента з Криму" (хто він — аж ніяк не можу знати) ... Якщо цей студент, що вмент відхрестився від своїх слів, реально з Криму, то він точно мав би знати про небезпеку підписуватися власним прізвищем», — пише мовознавиця.

Фаріон зазначила, що студент не просив не ширити його допису публічно, що, на її думку, може свідчити про сплановану провокацію з боку російської ФСБ.

Мовознавиця додала, що після цього скандалу на її телефон та електронну пошту стали надходити «нескінченна кількість диких погроз і типова їхня лайка московською мовою і з московських номерів». На думку Фаріон, у цих дзвінках і в дописі про затримання студента може бути «один диригент» — ФСБ.

«Не треба перекладати з хворої голови на здорову, а звинувачення на мою адресу не мають під собою жодних підвалин, бо їхнє підґрунтя, найімовірніше, московське ФСБ. Маю намір щодо цього звернутися до СБУ», — резюмувала вона.

Більше про скандал

У своєму Telegram-каналі Ірина Фаріон оприлюднила електронний лист, який надійшов їй від кримського студента Максима Глєбова. Він підтримав мовознавицю щодо важливості української мови.

Лист надійшов після скандалу за участі Фаріон: мовознавиця заявила, що «категорично не приймає» те, що деякі військовослужбовці, зокрема бригади «Азов», спілкуються російською мовою, зокрема в бою. Ця заява викликала хвилю критики на адресу Фаріон. Однак у своєму Telegram мовознавиця публікувала заяви тих, хто став на її бік.

«Навіть не уявляю собі, як під час звільнення рідної Керчі я вийду на [вулицю імені] Чкалова і буду зустрічати українських воїнів, які будуть говорити кацапською. Звідки я буду знати, що це наші, а не москалі, які вбралися в українську військову форму […] Ви для мене — промінь серед темряви окупації. Знаю, Україна переможе рашу. Знаю, Мова переможе язик», — написав хлопець.

Фаріон не приховала імені хлопця та місто, де він навчається, попри зауваження в коментарях. Проросійський ресурс «Крымский СМЕРШ» заявив, нібито завдяки цьому студента знайшли.

Telegram-канал опублікував відео з хлопцем, який відрекомендувався Максимом Глєбовим і підтвердив, що це він надіслав листа Фаріон, а також «визнав свою провину» та «відмовився від своїх поглядів». 

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Служби безпеки України щодо мовознавиці Ірини Фаріон за фактом розголошення конфіденційної інформації студента з Криму.

Представниця президента в Криму Таміла Ташева заявила, що «буде вчиняти дії, щоб притягнути до відповідальності» мовознавицю. Народна депутатка від партії «Голос» Інна Совсун повідомила, що написала на Фаріон заяву до правоохоронних органів.

Коментарі (1)

AnonimAtron | 2023-11-16 00:39

Прямо як адвокат Медведчук допомогла студенту чи поліція грабує громадян під прикриттям суддів виродків таких як Лргвіна. Суддя і поліція - ви зрадники, що вже доведено.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Українки в Квебеку і… компостування зі школи

SVOBODA.FM