Останнє оновлення: 20:14 четвер, 30 листопада
Мова
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Англізація замість русифікації: директор Інституту української мови заявив про нову загрозу
Англізація замість русифікації: директор Інституту української мови заявив про нову загрозу

Англізація замість русифікації: директор Інституту української мови заявив про нову загрозу

На думку Гриценка, українська мова має сповна використовуватися в державних документах та офіційних виступах чиновників.

В Україні виникла ситуація постколоніального глибинного мовного синдрому, а українську мову потрібно очистити від нашарування росіянізмів та англіцизмів. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю «Главкому» висловив директор Інституту української мови, професор Павло Гриценко.

«Це ситуація постколоніального глибинного мовного синдрому, на який ми чомусь не хочемо зауважувати. А починаємо говорити, що це нові вигадки філологів, мовознавців, яким нічого робити, то вони будуть зараз все міняти. Мову не треба міняти. У нас є прекрасна українська мова, яку просто треба злегка, але послідовно очистити від нашарування російської і водночас показати достойне буття української мови, яка може обійтися без тисяч нав’язуваних зараз англіцизмів», – підкреслив мовознавець.

На його думку, українській мові потрібно дати можливість жити і бути використаною сповна в державних документах, офіційних виступах наших чиновників, у розпорядчих документах міністерств і відомств.

«Нам телефонують до Інституту української мови і перепитують: а як це можна витлумачити, бо ми не розуміємо? Тому що ще в невпопад часто використана англійська лексика. Це проблема», – розповів Гриценко.

Професор пригадав, що знавці української мови, такі як Святослав Караванський, Ігор Качуровський, Олекса Горбач, Юрій Шевельов, зокрема, показували і у своїх текстах, і у конкретних опрацюваннях неукраїнську основу багатьох текстів, включно із текстом Конституції України.

На його думку, люди, які стоять на сторожі української мови, – це золотий фонд нації.

«І серед них можна назвати лідерів, хоча всіх не назвеш, бо їх багато: Лариса Масенко, Ірина Фаріон, Тарас Марусик. Це люди, які  упродовж десятиліть вивчали, утримували камертон чистоти української мови і мали засаду, зорієнтованість мови на державотворення. Мислили і мислять українсько-центрично, мислили і мислять українськомовно», – зауважив Гриценко.

Нагадаємо, Павло Гриценко також розповів, що у противників української мови змінилася тактика. Зокрема, вони почали робити підступні кроки, щоб російська мова в Україні була присутня опосередковано. 

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  AWARDS Rebeka Mikhaeli випустила пісню-маніфест залежних стосунків

SVOBODA.FM