Останнє оновлення: 13:32 понеділок, 26 липня
Вибори 2020
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Кабмін затвердив правила голосування під час карантину: особисті ручки, дистанція, дезінфекція
Кабмін затвердив правила голосування під час карантину: особисті ручки, дистанція, дезінфекція

Кабмін затвердив правила голосування під час карантину: особисті ручки, дистанція, дезінфекція

Кабінет міністрів України затвердив порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів в умовах карантину.

Ухвалені правила стосуються, зокрема, проведення місцевих виборів 25 жовтня в Україні.

Як повідомляє «Урядовий портал», відповідне рішення було ухвалено на позачерговому засіданні 14 вересня.

Документ передбачає низку додаткових вимог щодо стримування епідемії:

-Опитування виборців щодо наявності симптомів ОРВІ, температурний скринінг усім, хто приходить до виборчих комісій;

-Наявність на вході до приміщення виборчої комісії антисептиків для рук

-Обладнання місць для збору та утилізації засобів індивідуального захисту (масок, рукавичок, тощо).

-Нанесення у приміщеннях розмітки задля дотримання соціальної дистанції не менше метра

-Рух виборців на вхід та вихід має бути розділений

-Рекомендується одночасне перебування у приміщенні виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів.

-Стільці, столи, меблі, які використовуються виборчою комісією, мають бути виготовлені з придатних до дезинфекції матеріалів. Використання тканини на столах не дозволяється.

-Члени виборчої комісії мають дотримуватись фізичного дистанціювання – сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.

-Протирання дверних ручок, поручнів, сидіння тощо дезінфікуючими засобами потрібно проводити не рідше одного разу на 2 години, а вологе прибирання приміщення - не рідше одного разу на 4 години.

-Можна оброблювати окремі частини виборчих скриньок, але потрібно не допустити потрапляння речовин та засобів дезінфекції усередину виборчої скриньки.

-Виборці мають дотримуватись протиепідемічних заходів, обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення, перебувати у респіраторі або захисній масці. Члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.

-До виборчих дільниць не рекомендовано брати дітей.

-Рекомендується користуватись у дільницях особистою ручкою

-Виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть здійснювати голосування за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції).

-Засоби захисту повинні мати усі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на території яких розміщені приміщення для голосування.

-У разі виявлення COVID-19 в одного із членів виборчої комісії, всі інші члени комісії можуть продовжувати роботу при відсутності небезпечних симптомів.

-У разі контакту з хворим без застосування засобів індивідуального захисту, такі члени виборчої комісії направляються на самоізоляцію.

-До роботи на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я та в установах виконання покарань, СІЗО, членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам, поліцейським рекомендується не пізніше ніж за 72 години до дня виборів пройти ПЛР-тест.

-Після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів та бюлетенів для голосування у приміщенні виборчої комісії проводиться заключна дезінфекція.

-Розширено перелік осіб, яким дозволений в’їзд на територію України на час дії карантину: офіційними спостерігачами від іноземних держав та міжнародних організацій, які вестимуть спостереження за ходом виборчого процесу відповідних виборів.

Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  На Новгород-Сіверщині браконьєри незаконно добули понад 20 кілограмів риби

SVOBODA.FM