Останнє оновлення: 17:51 неділя, 15 червня
Вибори 2020
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / У Європарламенті Лукашенка оголосили персоною нон грата
У Європарламенті Лукашенка оголосили персоною нон грата

У Європарламенті Лукашенка оголосили персоною нон грата

У Європарламенті не визнають вибори в Білорусі, а Лукашенка оголосили персоною нон грата.

 Про це йдеться в спільній заяві партій Європарламенту, передає ТАСС.

"Ми не визнаємо Олександра Лукашенка переобраним президентом Білорусії і вважаємо його персоною нон грата в Європейському союзі. Ми приєднуємося до білоруського народу в його вимозі нових і вільних виборів під наглядом незалежних спостерігачів", - наголошується в заяві.

Також в Європарламенті заявили, що президентські вибори в Білорусі не були ні вільними, ні справедливими, а перемогу здобула Світлана Тіхановська.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори. Дострокове голосування почалося ще 4 числа, а завершилося о 20:00 в неділю.

Згідно з результатами національного екзит-полу діючий президент Білорусі Олександр Лукашенко набирає на виборах 79,7% голосів виборців.

Після публікації даних екзит-полу тисячі жителів країни вийшли на стихійні акції протесту, відбулися сутички з силовиками.

У Мінську силовики стріляли в протестуючих гумовими кулями. Як мінімум одна людина загинула.

На події в Білорусі вже відреагував президент України Володимир Зеленський і депутати Верховної Ради.

На наступний день, 10 серпня, масові протести в Білорусі продовжилися.

Вранці 11 серпня кандидат в президенти Білорусі Світлана Тихановська покинула країну і зараз перебуває в Литві.

На YouTube-каналі чоловіка кандидатки політв'язня Сергія Тихановського з'явилося відеозвернення, в якому Тихановська пояснила свій від'їзд складним вибором, перед яким вона опинилася, та згадала про дітей. 

Увечері 11 серпня в Мінську та інших містах Білорусі знову почали збиратися учасники протесту. ОМОН майже відразу почав їх затримувати.

Лідерка об’єднаної опозиції Світлана Тихановська закликала мерів міст стати організаторами протестів 15 і 16 серпня й зупинити криваву бійню, у яку влада перетворила мирні виступи громадян. 

Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чернігів: ворота і ноу-хау у … середньовіччі

SVOBODA.FM