Останнє оновлення: 16:23 субота, 30 вересня
Пригоди регіональної юриспруденції у глобальних координатах
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Потужний Донецький суд явив країні "проФФесорський проФФесіоналізм" у питанні Бандери?
Потужний Донецький суд явив країні проФФесорський проФФесіоналізм у питанні Бандери?

Потужний Донецький суд явив країні "проФФесорський проФФесіоналізм" у питанні Бандери?

Донецький окружний адмінсуд з дивовижною мотивацією скасував Указ про присвоєння звання Героя України Бандері. А телебачення й інтернет мовчать...

Навряд чи в когось могли бути сумніви, що російські телеканали в своїх інформаційних випусках украй «об'єктивно» й «компетентно» сповістять про рішення Донецького окружного адміністративного суду стосовно скасування президентського указу про надання Степану Бандері звання Героя України.

Власне, коли ще тиждень тому «Время» повідомило, що «на Украине начался суд по отмене указа о присвоении фашистскому подсобнику Степану Бандере звания Героя Украины», все стало на свої місця: back to the USSR! Там, де весь світ уживає поняття «нацизм», Москва ставить «фашизм», там, де говорять про «колаборацію» або ж «співпрацю», Москва веде мову про «посібників», там, де Олександр Герцен писав і говорив «в Украине», нинішня московська літературна мова допускає тільки «на Украине».

Ну, а далі пішло-поїхало. Одні випуски новин називали Бандеру «лидером галицийских фашистов», інші розповідали про те, що Бандера тепер, мовляв, «снова обыкновенный фашист», треті наголошували на його активній співпраці в роки війни з гітлерівцями. І всі в один голос розповідали про мудре рішення суду - адже, мовляв, Бандера ніколи не був громадянином України, адже він помер 1959 року.

Проте що там якісь московіти! Ще донедавна найбільш український в Україні «канал чесних новин», себто 5-й, так повідомив про цю подію: «Указ про надання звання Героя України Степанові Бандері протиправний і має бути скасований - так вирішив Донецький окружний адмінсуд. Служителі Феміди постановили - звання Героя може отримати лише громадянин України. А очільник ОУН-УПА помер у 1959 році, коли України як незалежної держави ще не було. Упродовж десяти днів рішення можна оскаржити. Також колегія суддів відмовила у клопотанні онуку Степана Бандери - про перенесення судового засідання на три місяці. Нагадаємо, попередній президент Віктор Ющенко надав звання Героя України Степану Бандері у січні 2010 року. Нагороду вручив його онукові на урочистостях до Дня Соборності України».

Рівень проявленої компетенції 5-го дозволяє запідозрити, що там сьогодні вже позбулися майже всіх професіоналів. По-перше, Бандера ніколи не очолював УПА, бо спершу сидів у нацистському концтаборі Заксенхаузен, а потім перебував в еміграції. По-друге, Бандера не помер, його було вбито за наказом першого секретаря ЦК КСРС Хрущова агентом того відомства, в якому до підполковника дослужився свого часу В.В. Путін. По-третє, 1959 року України як незалежної держави водночас і ЩЕ не було, і ВЖЕ не було.

Утім, який там бекґраунд... Що сказали в Донецьку, те і є інформацією.

А як би ще півроку-рік тому вхопилися за цю вістку телеканали України, принаймні, значне число з них! Як би обсмоктали юридичне невігластво Донецького окружного адміністративного суду!

Адже, згідно з приписами Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача (у даному разі - глави Української держави), і ніяк не інакше. А оскільки столицю України поки що не перенесено до Донецька, то позовну заяву мало бути повернуто позивачеві, бо ж справа не підсудна цьому суду. Крапка.

Ну, а про історико-правове невігластво я мовчу. Донецький суд - усупереч Конституції, яка веде мову про «багатовікову історію українського державотворення», й елементарним фактам - вирішив, що до 1991 року Української держави ніколи не існувало, отже, не було її громадян, тоді як така держава в різних формах існувала і її було де-юре визнано десятками інших держав, включно з Російською Федерацією (нарком закордонних справ якої Лев Троцький зробив це стосовно УНР ще наприкінці грудня 1917 року, до IV Універсалу). А суд відкинув історичні та правові факти, підмінивши їх ідеологічними фікціями.

Ба більше: заперечуючи саму можливість існування до 1991 року України як незалежної держави зі своїм громадянством, донецький суд переплюнув навіть підручники з історії КПРС, де говорилося, хоч і між іншим, про незалежні соціалістичні республіки в 1919-22 роках, які потім створили Радянський Союз. Власне кажучи, донецький суд заодно... заперечив і саме існування СРСР: якщо ніколи не було незалежних соціалістичних республік, які його створили, то звідкіля міг узятися союз цих республік?

Іншими словами, був Степан Бандера у 1918-19 роках громадянином ЗУНР та УНР, від громадянства свого ніколи добровільно не відмовлявся і позбавили його цього громадянства силоміць і в неправовий спосіб - 1923 року Східну Галичину рішенням Ради послів Антанти було передано Польщі за умови створення там національно-територіальної автономії, на що, як відомо, влада другої Речі Посполитої відверто начхала.

Так само був певний час громадянином України і Роман Шухевич. А в статуті звання Героя України не вказано, скільки часу і коли треба бути громадянином України...

Можна симпатизувати Бандері чи ні, але ж ЗМІ, здається, служать істині?

Проте (якщо я чогось істотного не пропустив) - на всіх каналах все мовчить, бо благоденствує...

Але мовчання телеканалів ще якось можна пояснити. А як бути із майже суцільним мовчанням провідних інтернет-сайтів - крім хіба що «Майдану»? Великдень? Вихідні? Чи вже майже ніхто не хоче ризикувати, бо ж опозиція ялова, рекламодавці та спонсори залежні від влади, найкращі публіцисти хочуть їсти, а любити Україну до глибини власного гаманця у нас не привчені? Чи, може, Степан Бандера надто несимпатична особисто постать («карлик із червоними очима», як звали його поміж собою конкуренти з мельниківського відламу ОУН), авторитарно-затята, радикально-войовнича?

Може, й так, але ж як тоді з істиною?

... Ясна річ, що в ці дні на московитському телебаченні ми могли побачити знаного друга благодатної Малоросії депутата Костянтина Затуліна, але в жодному разі - не російського священика та публіциста Якова Кротова. А між тим останній є автором однієї з найкращих, як на мене, статей про лідера революційної ОУН. Зветься ця стаття «Молитва за Бандеру». Наведу її закінчення - щоб наші відпочилі патріоти мали перед собою зразок, як варто писати тексти на таку складну тему:

«Українські патріоти (слово "націоналіст" тоді вживалося там, де сьогодні вживають слово "патріот") вважали, що Україна може дістатися свободи лише в збройний спосіб. Трапилося інакше: 1991 року незалежність України була отримана завдяки бажанню її партійної номенклятури визволитися з-під контролю Кремля. Після цього на перший плян вийшла не зовнішня загроза, а внутрішня, що походить від захланності й роз'єднаності людей. Те, що Степан Бандера писав про збройний спротив, утратило сенс, але тим більше сенсу набули його слова, написані на Різдво Христово 1957 року:

"Віра кріпить сили душі. Через справжню й глибоку віру в Бога, Спасителя, кожна людина і цілий нарід мають можливість нескінчено черпати з вічно живого джерела стільки сили, скільки їхня душа у змозі сприйняти"».

Цікаво, скільки здатні (і чи здатні) сприйняти цієї сили донецькі судді, котрі у Страсну П'ятницю влаштували з самих себе злу автопародію на дуже вже провінційний синедріон?

Коментарі (23)

автоном | 2010-04-19 16:02

АНАРХИСТ
націонал-анархізм - це добре. Давай до нас, друже! Система - наш спільний ворог.

революціонер | 2010-04-17 23:27

цікаво, як тепер будуть виконавчі служби винагороду забирати??? дуже хочеться на це подивитися, мабуть з Донецька делегацію вишлють в Старий Угринів, а можливо потрібно буде внутрішні війська піднімати, моя порада - краще вночі викрасти з музею, це буде логічніше, і відповідатиме духові теперішньої влади.

Олександр_79 | 2010-04-06 23:10

Олександр_79ч. 2 ст. 17 КАС України: адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
  Наскільки мені відомо, позивач проживає в Донецьку ....
  Відносно територіальної підсудності, то слід зауважити, що оскаржуваний Указ Президента України не є нормативно-правовим актом, а саме правовим актом індивідуальної дії ...
  Отже відносно підсудності, то Донецький окружний адміністративний суд не допустився порушень КАС України ...
  Відносно мотивувальної частини рішення, нехай вирішує апеляція ....
Сергій
Ваше цитування стосовном правових актів індивідуальної дії, які стосуються конкертної особи і права такої особи оскарження такого правового акта, відносно якої виданий такий акт, вже відноситься до порушення прав і інетерсів кожного конкретного позивача щодо такого правового акта індивідуальної дії. Де юре, будь який правовий акт індивідуальної дії може бути оскаржений будь-ким. І в силу приписів КАС України суд зобовязаний прийняти такий адміністративний позов з урахуванням саме приписів ч. 2 ст. 17 КАС України (за місцезнаходженням позивача) і розглянути даний адміністративний позов Але, дійсно, при цьому (вже при розгляді справи, а не на стадії відкриття провадження у справі) суд повинен зясувати, чи дійсно даний правовий акт індивідуальної дії порушує права та охоронювані законом інтереси позивача,чи ні. В навденій же статті мова йшла (я так думаю з посиланням на ч. 3 ст. 17 КАС України) на нібито порушення Донецьким окружним адміністративним судом територіальної підсудності. Такого порушення не було. А публічно-правовий інтерес позивача (порушення його особистих прав та інтересів правовим актом індивідуальної дії субєкта владних повноважень) вирішується вже при розгляді справи. Так що, написавши про це, я ніяким чином не "лукавив", як Ви виразилися. Окрім того, на прикладі подання позову Партією зелених Ви самі підтвердили мою позицію з процесуальної точки зору ...

Смотрящий | 2010-04-06 21:50

     "Звание «Герой Украины» учреждено Указом Президента Украины №944/98 от 23 августа 1998 года для награждения граждан Украины за выдающийся геройский поступок и трудовой подвиг."
     Тут всё ясно и чётко сказано и вполне понятно что Ющенко, как всегда, *** Закон. Чего такой шум подняли? Не понятно. Издавайте новый Указ и вперёд - присваивайте кому угодно и какие угодно звания. В чём дело то?

АНАРХИСТ | 2010-04-06 21:37

Вот у нас всё через идолопоклонничество, там какую-то официозность, конечно это горячка президенту официально Бандере звание героя присваивать, лишнее это. Решение Донецкого суда - тоже по качану. Наши суды ого-го какие суды они всё могут.
А Бандера и так герой Украины без всяких там официозов. И герой потому, что от Калининграда до Владивостока на одной трети суши земного шара ,знают что украинцы это в первую очередь бандеровцы и знают, что это хлопцы, которые стреляли до середины 50-тых годов и так на всякий случай и побаиваются. ( т.е.уважают).
 

Сергій | 2010-04-06 17:51

Олександр_79ч. 2 ст. 17 КАС України: адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
  Наскільки мені відомо, позивач проживає в Донецьку ....
  Відносно територіальної підсудності, то слід зауважити, що оскаржуваний Указ Президента України не є нормативно-правовим актом, а саме правовим актом індивідуальної дії ...
  Отже відносно підсудності, то Донецький окружний адміністративний суд не допустився порушень КАС України ...
  Відносно мотивувальної частини рішення, нехай вирішує апеляція ....
"....оскарження правових актів індивідуальної дії .... які стосуються інтересів конкретної особи,....."
А чим саме Указ Президента України стосується інтересу конкретного донецького адвоката-позивача?
Лукавите Олександре_79
Колись Партія зелених, піклуючись саме про інтереси своїх членів подала в суд позов на скасування розпорядження Губернатора Лаврика про передачу Катерининської церкви віруючим. Тільки не змогли "зелені" довести в суді яким чином були порушені їх інтереси

автоном | 2010-04-06 14:11

пацанНармальные пацаны всегда знают, что делают. Москва сказала, мы сделали. Янек - прежде всего президент Донбасса. Кому не нравится - дуйте жить в Америку. Бендера плохой лишь потому, что в Украине, к которой он стремился, места бы "братве" не нашлось. И не лезьте глубоко в историю.
черниговец
так, Шухевич, тоді показав де місце таким міністрам.

черниговец | 2010-04-06 13:38

пацанНармальные пацаны всегда знают, что делают. Москва сказала, мы сделали. Янек - прежде всего президент Донбасса. Кому не нравится - дуйте жить в Америку. Бендера плохой лишь потому, что в Украине, к которой он стремился, места бы "братве" не нашлось. И не лезьте глубоко в историю.
Золотые слова. Посмотрите про эту банду:
http://www.ex.ua/view/630477?r=82476,80934
- фильм "Криминальная оккупация. История партии регионов"
Тут все по полочкам.
Естественно, в Украине Степана Бандеры места этому мусору не было бы.
Не даром так Табачник недавно заерзал, заговорив о терроризме. Наверное мысленно представил себя в роли оккупационного польского министра внутренних дел Перацкого :))).

Патріот | 2010-04-06 13:20

пацанНармальные пацаны всегда знают, что делают. Москва сказала, мы сделали. Янек - прежде всего президент Донбасса. Кому не нравится - дуйте жить в Америку. Бендера плохой лишь потому, что в Украине, к которой он стремился, места бы "братве" не нашлось. И не лезьте глубоко в историю.
5+!

Патріот | 2010-04-06 13:16

Nemo
Коли Ви, шановний, подорослішаєте, тоді справді зрозумієте, що хребет нації і держави - це її універсальна національна ідея. А економіка - це м"ясо, яким хребет обростає. Звісно, за його наявності. Коли хребта немає, то можна звісно застосовувати штучні стимулятори - розмови про економіку. Це як віагра, від якої іноді встає, але це не вирішує проблеми по суті.
Але національна ідея - це не хорові співи, а це така річ, яка стимулює створити квітучу оазу серед пустелі. Як, скажімо, у Ізраїлі. Де сучасні політики - в минулому колеги Степана Бандери в прямому сенсі цього слова. А армія оборони ЦАХАЛ - у минулому "терористична банда" на зразок УПА.
Світогляд сучасних молодих людей, батьки яких торгують китайським непотребом на базарах і купують своїм чадам "освіту" за сало - це світогляд гламурного бидла, яке нічого не вміє і ні про що не мріє. А зарплату - дай! Вам не доводилося приймати таких на роботу? Мені доводилося. І такий стан безідейного гниття, як казав Бандера, перспектив не має. Отже, дорослішайте, шановний!

пацан | 2010-04-06 12:45

Нармальные пацаны всегда знают, что делают. Москва сказала, мы сделали. Янек - прежде всего президент Донбасса. Кому не нравится - дуйте жить в Америку. Бендера плохой лишь потому, что в Украине, к которой он стремился, места бы "братве" не нашлось. И не лезьте глубоко в историю.

Олег | 2010-04-06 12:38

Serhiy
Напевно, позивач поплутав Бандеру з деякими "героїчними" сучасниками. У яких проблем з громадянством, на жаль, ніяких. А ле за іншими, не формальними мотивами, можна дуже просто і легко.

автоном | 2010-04-06 12:37

спасибі донецьким. нарешті всі крапик над "і" розставлені і спекуляції навколо Бандери з боку Юща будуть недоречні. Для нас, українців, Степан Андрійович і так герой. Доки не буде національної держави за принципом соціальної справедливості, доти це імя буде поза їхнім законом. Час розплати ближче, ніж ви думаєте. ми згадаємо все.

Nemo | 2010-04-06 12:36

Шановний Сергійку!
Я не помилився - самє Сергійку, бо Ваш рівень в питаннях держави та політики поки що на рівні дитячого садочку. Ви знаєте дати, якісь факти, але забуваєте саме про людей, які чогось прагнуть в цьому житті і ці прагнення не завжди відповідають прагненням тих, кого Ви називаєте "патріотами". Саме прикре те, що ці "патріоти" насправді впроваджували свою диктатуру і для досягнення своєї мети не гербували вступати в змову з ким завгодно і меньш за все їх цікавило населення країни, процвітання і міць держави. Уявіть - Ваш "патріот" при владі - що далі? Де економіка держави? Де базіс - тобто промисловість, сільске господарство? Чи ви згодні їсти покрашені бумажки, тобто гроші? Дорослішайте, шановний Сергійку, дорослішайте!

Serhiy | 2010-04-06 12:24

Відверте порушення букви закону допускає як нинішня влада, так і колишня, тому добру половину указів Ющенка можна формально оскаржити і скасувати, чим, власне, і скористався донецький позивач.

Приглашение | 2010-04-06 12:21

Сергей Степан Бандера ***. Кому не нравится предлагаю разделиться по Днепру, и все конфликтные вопросы будут разрешены сами сабой.
Добрый день. Раздел по Днепру представляется довольно интересной темой для обсуждения. Давайте встретимся и поговорим об этом. Звоните: 67-62-08.

Українець | 2010-04-06 12:14

Рішення Донецьких так званих судів щодо Бандери або Шухевича мені до с**ки.

admin | 2010-04-06 12:13

Сергей
Є найпростіший варіант - зміна громадянства, якщо країна і її герої не до вподоби.

lora | 2010-04-06 12:06

Дякую. Відверто, чесно і справедливо

Сергей | 2010-04-06 12:05

 Степан Бандера ***. Кому не нравится предлагаю разделиться по Днепру, и все конфликтные вопросы будут разрешены сами сабой.

Дощ | 2010-04-06 11:54

Слава Україні!
Слава Нації!
Україна - понад усе!

Олександр_79 | 2010-04-06 11:54

ч. 2 ст. 17 КАС України: адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
  Наскільки мені відомо, позивач проживає в Донецьку ....
  Відносно територіальної підсудності, то слід зауважити, що оскаржуваний Указ Президента України не є нормативно-правовим актом, а саме правовим актом індивідуальної дії ...
  Отже відносно підсудності, то Донецький окружний адміністративний суд не допустився порушень КАС України ...
  Відносно мотивувальної частини рішення, нехай вирішує апеляція ....

Читач | 2010-04-06 11:48

Чи незабагато (підозріло) н асудилищі у Донецьку використано ортодоклальної(православної) символіки, включаючи і мусульманську національність головуючої судді?
Суцільна антиукраїнська провокаціяЯЯЯЯЯЯЯЯЯ.
закрити

Додати коментар:

Фотоновини

  Сльози, сміх і оплески або Украдена головна прем’єра

SVOBODA.FM